VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Byli jste letos v divadle?

Mikroregion: HODONÍN

Parkování v jihomoravských městech? Vysoké ceny nebo zóny

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - S nedostatkem parkovacích míst i cenou za hodinu stání se potýkají Jihomoravané ve všech okresních městech. Většina z nich nabízí místním také místa vyhrazená projektem rezidentního parkování. Řidiči s ním však často nesouhlasí.

Na oslavy 100 let československé státnosti přijede Babiš i Masarykova pravnučka

Hodonín – Předseda české vlády v demisi Andrej Babiš nebo pravnučka prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka Charlotta Kotíková přislíbili podle hodonínské radnice účast na středečních oslavách.

Startuje sezona koštů. Začínají drobní vinaři v Čejči, Miroslavi, Brodě nad Dyjí

Jižní Morava – Stovky různých vín z obce i blízkého okolí. Setkání vinařů a přátel, kteří debatují nejen nad chutí ušlechtilého nápoje. Taková bývá atmosféra na místních výstavách vín, kde představují svoji práci především drobní výrobci. Jejich produkty už v sobotu odpoledne ochutnají milovníci vína v Čejči na Hodonínsku.

Dělníci hodonínské armaturky protestují. Chtějí vyšší mzdy

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Armaturák, ne žebrák. Konec levné práce. Naše práce = fér mzda. To jsou jen některá z hesel, s nimiž vystupují zaměstnanci od pátečního rána před sídlem hodonínské armaturky. Chtějí zvýšit mzdy o dvanáct procent, tedy zhruba o tři a půl tisíce korun. „Chceme prostě za naši práci víc peněz. Myslím si, že si je zasloužíme, děláme to opravdu dobře,“ říká Petr Barvík, který už v podniku dělá čtyřicet let.

Ratíškovice zvelebí nové ovocné stromy, žádají o ně tamní obyvatelé

Ratíškovice – Desítky nových ovocných stromů zkrášlí ulice Ratíškovic. Tamní obyvatelé se nyní obrací na vedení radnice s žádostmi o vysazení jednotlivých kusů právě před jejich domy.

Armaturku čeká protest. Odboráři bojují za zvýšení platů o dvanáct procent

Hodonín - Spor o mzdy vyhání zaměstnance VAG Hodonín k protestu před brány podniku. Odhadem až třetina z šesti set pracovníků vyjádří nespokojenost s výší platů v pátek ráno. Tamní odboráři požadují nárůst mezd o dvanáct procent, vedení firmy vyrábějící vodárenské armatury nabídlo polovinu.

Hudebním tahákem festivalu Pestrovečer je zpěvačka Mucha

Mikulčice – K prasknutí je nabitý program multižánrového festivalu Pestrovečer. Uskuteční se v pátek a v sobotu v mikulčickém kulturním domě. Návštěvníci se mohou těšit na různé workshopy, vernisáže, přednášky, koncerty,i divadelní představení.

Modelka Kopecká: Konkurence v New Yorku převyšuje mrakodrapy

New York, Hodonín - Miss Brno, Miss Tourism International v Malajsii a pak Miss Model of the World v Číně. Z těchto soutěží se mladá modelka a také herečka Jana Kopecká se před časem vrátila domů do Hodonína s tituly. „Ptala jsem se sama sebe, jestli je opravdu možné vyjet na dvě mezinárodní soutěže a dvakrát uspět? Komu se to podaří? Ale ani tak jsem to nevzdala a každý den dřela,“ říká čtyřiadvacetiletá kráska z jihu Moravy.

Zbraně i první pomoc. Lidem předvede techniku armáda

Hodonín – Útočná puška Bren, pistole Phantom, vojenská tatra, policejní vozidlo s motorovým člunem, cisternový vůz se stříkačkou či záchranářská sanitka. To je jen malý výčet techniky, kterou diváci už brzy uvidí na hodonínském Masarykově náměstí.

AKTUALIZOVÁNO

Celnice připomene historii. Muzea usilují o dotace na nové expozice i opravy

Jižní Morava – Celnici přestavět na muzeum na hranici, bývalou školu přetvořit ve výstavní a vzdělávací centrum, obnovit zastaralé stálé výstavy. To jsou jen některé záměry muzeí na jižní Moravě. Ucházejí se o evropské peníze.

Investují do sídlišť. Před komunálními volbami

Hodonínsko – Na podzim se otevřou volební místnosti v Hodoníně lidem z pětadvaceti okrsků. A téměř polovinu z nich tvoří právě voliči ze sídlišť. „Je úplně jednoznačné a normální, že pokud se podaří z nějakého dotačního titulu opravit chodníky, tak se tím jako starosta chlubíte a píše se o tom v obecním zpravodaji. Jde o jednu z mála věcí, které u malých a středních obcí, jako jsou okresní města, může starosta a radní dělat,“ uvedl brněnský politolog Lubomír Kopeček.

V Hodoníně vznikne nových jednadvacet parkovacích míst

Hodonín - Silnice a chodníky v hodonínském sídlišti Bažantnice prošly už v minulosti rozsáhlou rekonstrukcí. Vedení města nyní připravuje opravu další části silnice v Erbenově ulici.

Plavci se ponoří do ledové řeky, blíží se mezinárodní setkání

Hodonín – Ačkoliv je do svátků připomínajících ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista ještě daleko, pořadatelé Mezinárodního velikonočního plavání už zveřejnili termín konání akce. Uskuteční se v hodonínském přístavišti U Jezu poslední březnový den. „Obsahem je nejen koupání zimních plavců a různé soutěže, ale i setkání lidí a představitelů obcí a měst z pravé i levé strany řeky Moravy,“ uvedli pořadatelé.

Hodonín dohání manko na sociálních sítích. Na Facebooku chce oslovovat mladé

Jižní Morava - Dvoustým člověkem, který sleduje facebookový profil města Hodonín, se ve čtvrtek stal redaktor Deníku Rovnost. Příhraniční město je na sociální síti teprve několik týdnů, ve srovnání s Břeclaví či Znojmem má ale několikaleté zpoždění.

Výběrové řízení na nového ředitele kyjovské nemocnice vrcholí

Kyjov – Konkurz na nového ředitele nemocnice v Kyjově na Hodonínsku míří do finále. Výběrová komise rozhodovala v úterý o doporučení pro vhodného adepta na řízení zdravotnického zařízení, které má víc než tisíc zaměstnanců a kde mají ročně odborníci na kontě půldruhého milionu vyšetření.

Hodonín čeká kácení stromů. Kvůli jejich stavu i opravám

Hodonín – K zemi půjde několik stromů v různých částech Hodonína. Podle úředníků je důvodem jejich špatný stav. „Ke kácení jsou vybírány stromy suché nebo usychající, s rizikovými defekty, napadené škůdci a chorobami, které zhoršují zdravotní stav stromů a mohly by ohrozit bezpečnost lidí a jejich majetek,“ zdůvodnila Kateřina Konečná, která má veřejnou zeleň na starosti.

Chtějí zpřísnit podmínky povrchové těžby. Kvůli vodě

Jižní Morava – Pomoci lidem, kteří bojují proti těžbě štěrkopísku u významného zdroje vody na Hodonínsku, má změna vodního zákona. Přišli s ní poslanci Pirátů Radek Holomčík z Hodonínska a Jan Pošvář z Vysočiny.

Návrat do středověku. Král Jan Lucemburský se opět postaví Uhrům a Polákům

Vacenovice – Pole u Vacenovic na Hodonínsku se změní v bitevní. Téměř po sedmi stech letech tady předvedou válečnické umění vojáci českého krále Jana Lucemburského a jejich polští a uherští protivníci.

Město chce cestu u zahrádek. Nejdřív musí koupit pozemky za hřbitovem

Hodonín - Hodonínská radnice chce od státu koupit pozemky za hřbitovem. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových tento týden otevřel výběrové řízení na dvě parcely o celkové ploše téměř čtyři sta metrů čtverečních. 

Omilostněný vrah Kajínek má své víno. Přestože je abstinent

Jižní Morava /ANKETA/ – Ačkoliv nepije, má omilostněný vrah Jiří Kajínek nově přesah i do vinařství. Lidé starající se o jeho reklamu nechali vyrobit speciální etikety na lahve s vínem. Vzniklo padesát kusů. Pořadatelé Kajínkových besed, s nimiž objíždí republiku, je plánovali představit na středečním setkání s lidmi v Hodoníně. „Předpokládám, že je tam i všechny vyprodáme,“ sdělil ještě před událostí Deníku Rovnost Pavel Tichopádek z agentury Atlantic, která besedy pořádá.

Jančík se vrátil po více než sto padesáti letech na hájenku. Na pamětní desce

Ratíškovice – Revírník Karel Jančík má od úterý požehnanou pamětní desku na hájence v Ratíškovicích na Hodonínsku. Místní tak ocenili jeho zásluhy za to, že v tamním polesí roku 1842 založil lesní školku. „Podle ní pak zdárně zalesňoval Bzeneckou Dúbravu mnohem známější Johann Fridrich Bechtel, který na Jančíka i upomínal,“ upozornil hlavní iniciátor akce a předseda ratíškovického Mykologického kroužku Václav Koplík.

Žáci se budou vzdělávat u moderních mikroskopů. Po dostavbě rohatecké školy

Rohatec – Stavební dělníci už položili základovou betonovou desku přístavby základní školy v Rohatci. I s vybavením má být připravená pro žáky od nového školního roku.

Nové hřiště nabídne tenisový kurt. Ustoupit musí garáž pro posypový materiál

Vacenovice - Ve Vacenovicích na Hodonínsku plánují výstavbu nového víceúčelového hřiště. „Hřiště doplní areál sportovního klubu. Bude umístěné do prostoru od boční brány ke vstupu do šaten. Stojí tam garáž pro posypový materiál, tu dělníci zbourají," informoval ředitel klubu Marian Steinhübel.

Kajínek míří do Hodonína. Mezi lidmi budí vášně

Hodonín – Rozporuplné reakce vyvolává beseda omilostněného vraha Jiřího Kajínka, který ve středu přijede do Hodonína. Vystoupí od šesté hodiny podvečerní v kulturním domě. „Odpoví na vaše dotazy. Focení. Autogramiáda. Prodej knihy, triček…,“ lákají pořadatelé z agentury Atlantic.

Nový film? Natáčeli jsme v Hodoníně, záběry jsou ale i z Rohatce, říká Richter

Rohatec, Hodonín – Když tenhle rozhovor skončil, zeptal se, jestli v redakci můžeme pořídit společnou fotku. A jak se k jeho generaci patří, bylo to selfie. Proč ne. Ještě předtím devatenáctiletý Jakub Richter z Rohatce vyprávěl o své vášni: natáčení filmů. V hodonínském kinu Svět bude mít v pondělí dvanáctého února premiéru jeho snímek Čelem osudu: pomsta. Jde o druhý díl krimi příběhu odehrávajícího se převážně v Hodoníně. Úvodní část si nenechaly ujít stovky lidí, kteří kino zaplnili téměř do poslední sedačky. „To bylo velké překvapení,“ říká Jakub Richter. Promítání začíná v 18.00

OBRAZEM: Hodonínský fašank pobavil rejem masek

Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Mrazivé teploty a bujaré veselí provázely sobotní rej masek v Hodoníně. Odpolední průvod desítek kostýmovaných si nenechala ujít ani řada přihlížejících.

Lidi ze vzdálených čtvrtí do města odveze dotované taxi. Za deset korun

Jižní Morava – Už víc než čtyři roky bojují obyvatelé hodonínské místní části Nesyt o úpravu jízdního řádu a víc autobusových spojů. Třeba Vlastimil Provázek se kvůli tomu vydal na radnici několikrát. Přinesl i petici, kterou podepsali sousedé. „Autobusy ale jezdí pořád stejně. Jako obyvatelé města máme na další spoje nárok, i když se radnice vymlouvá, že jsou moc drahé,“ posteskl si Provázek.

Přežije stranická buňka ODS? Rozhodne smírčí výbor

Hodonín – Občanští demokraté dvakrát ovládli komunální volby v Hodoníně a třikrát obsadili post starosty. Nyní ale nemají v zastupitelstvu nikoho a stranická buňka přišla o licenci. „Kvůli dlouhodobými problémům, se kterými se potýkalo místní sdružení, podala oblastní rada návrh na zrušení a založení nového,“ uvedl oblastní předseda ODS Jiří Kasala.

Pro hodonínský Výhon chystají panelovou cestu

Hodonín – Obyvatelé hodonínské lokality Výhon se možná konečně dočkají cesty. Ta provizorní panelová má být vyprojektovaná pro horní a prostřední cestu, projení mezi nimi a napojení na současnou silnici.

Zatékání, opadávající omítka. Nájemcům došla trpělivost, byty si chtějí koupit

Hodonín – Už víc než pět let jsou na hodonínské radnici připravení na rekonstrukci komplexu Pastelky I s dvaaosmdesáti byty. Práce za víc než dvacet milionů ale ještě nezačaly. Většině nájemníků tak došla trpělivost a chtějí si byty koupit.

Dolnobojanovičtí opraví jen silnice, pod kterými nejsou sklepy

Dolní Bojanovice – Silnice a kanalizace v ulici Cihelny v Dolních Bojanovicích se dočká opravy. Výměna betonových panelů za asfaltovou cestu se nevyhne ani vinařským uličkám v části Pod Čaganovem.

Non stop vracení knih. Nový box zrychluje půjčování

Jižní Morava - Vracet knihy mohou lidé v Hodoníně také brzy ráno po cestě do práce či školy. Vedle městské knihovny stojí box na vracení vypůjčené literatury. Funguje ve dne i v noci. Službu chtějí nabídnout také v Břeclavi.

V hodonínské nemocnici zakázali návštěvy u léčených dětí

Hodonín – Dočasný zákaz návštěv platí od středy na dětském oddělení i na jeho jednotce intenzivní péče v Nemocnici TGM v Hodoníně. Vedení zařízení se pro tento krok rozhodlo s ohledem na péči o malé pacienty.

Mladík převážel marihuanu. Zadržela ho cizinecká policie

Hodonín – Až pět let vězení hrozí dvaadvacetiletému mladíkovi, kterého policisté podezřívají z výroby a převozu drog přes hranice. Muže na Hodonínsku zadržela hlídka cizinecké policie poblíž hranice se Slovenskem.

Potíže s pouličními světly: výběrové řízení na údržbu se vleče už roky

Jižní Morava – Už téměř čtyři roky nemohou v Hodoníně uzavřít novou smlouvu s firmou na provoz a údržbu veřejného osvětlení. Tendr totiž nejen napadli někteří ze zájemců o dvacetimilionovou zakázku, ale nakonec o jeho pokračování rozhodl antimonopolní úřad.

Ze tří nově narozených mláďat vlků přežila jen dvě. Rodiče vystresovaly petardy

Hodonín – Zoologická zahrada v Hodoníně má po dvou letech mláďata vlka hřivnatého. Z původních tří však přežila jen dvě.

Z rizikové cesty dostane cyklisty stezka. Přes křižovatku smrti ale pojedou dál

Hodonín, Ratíškovice – Daleko vyšší bezpečí pro lidi jezdící za prací mezi Hodonínem a Ratíškovicemi slibuje nová cyklostezka, na jejímž vybudování momentálně pracují představitelé města i sousední obce. Náklady jsou v desítkách milionů korun.

Hodonínská elektrárna upravila druhý kotel a zvýšila výrobu z biomasy

Hodonín - Elektrárna Hodonín loni navýšila výrobu elektřiny z biomasy na 321 milionů KWh, tedy o čtvrtinu produkce z roku 2016. „Lídrem spalování biomasy ve Skupině ČEZ v Česku je dlouhodobě právě tato elektrárna, která disponuje pro tyto účely nejkvalitnějším zázemím,“ uvedl mluvčí pro obnovitelné zdroje ČEZu Martin Schreier.

Deset let od modernizace: hodonínské koupaliště vstalo z mrtvých

Hodonín – Skoro až aquapark připomíná Jakubu Rozsypalovi z Kyjova letní koupaliště v Hodoníně. V parných dnech tam míří s nadšením. Zatímco pro běžného návštěvníka je rozsáhlý areál místem k radovánkám, impuls pro zvýšení atraktivity stál městskou pokladnu stamilionovou sumu. Od masivní investice letos uplyne deset let.

Začíná klání o Rákosníčkovo hřiště. Ve hře jsou dvě města

Hodonínsko – O nové Rákosníčkovo hřiště pro děti se mohou zasloužit obyvatelé Kyjova či Veselí nad Moravou. Prvního února začíná hlasování na webových stránkách www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

Chaloupka: Ruským otrokem? Ne

Hodonín - Otto Chaloupka, kterému unikla prezidentská kandidatura na poslední chvíli, se rozhodl jet do Hodonína tři sta kilometrů, aby tady hlasoval pro Jiřího Drahoše.

Plánují výstavbu cyklostezky spojující obec s Prušánkami

Josefov – Se sedmadvaceti majiteli pozemků jednají představitelé Josefova o vybudování nové cyklostezky, která spojí obec se sousedními Prušánky.

Mírná zima na jihu Moravy: rybníky jsou bez kormoránů

Jižní Morava – Ničivému náletu kormoránů přihlíželi před rokem rybáři u Dyje. Pětisethlavé hejno tehdy zbavilo řeku ryb a napáchalo milionové škody. Letos je situace zcela jiná. „Je mírná zima, nezamrzly Nové Mlýny a kormorány jsem u nás ještě neviděl,“ oznámil předseda rybářského svazu ve Vranově nad Dyjí na Znojemsku Josef Hanák.

Na Hodonínsku zvítězil Zeman. Rozhodla o tom hlavně města

Hodonínsko – Miloš Zeman opět po pěti letech zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb také v hodonínském okrese. Voliči mu odevzdali i zhruba stejný počet hlasů, tedy téměř sedmačtyřicet tisíc. „Blahopřejeme celá rodina pane prezidente,“ napsal na sociální síti Facebook Zemanův podporovatel a bývalý senátor za Hodonínsko a Kyjovsko Zdeněk Škromach.

Krojovaní roztančí Ratíškovice. Budoucnost unikátního plesu je ale s otazníkem

Ratíškovice – Jubilejní sedmdesátý Krojový ples se uskuteční v sobotu v Ratíškovicích. Pro událost, při níž je striktně vyžadovaný kroj, jde o milník ještě z jednoho důvodu: pořadatelé zamýšlí prolomení podmínky tradičního folklorního oděvu. „Tradici, že se na ples dostanete pouze v kroji, udržujeme od začátku. Jak ale nápad krojové tradice vznikl, bohužel nevím. Pověděla by to paní Šupálková nebo pan Bláha, ti už ale mezi námi nejsou. Krojový dresscode je ale vážně přísný. Plesu se mohou opravdu zúčastnit jen krojovaní, nebo na sobě musíte mít alespoň třaslavice a košelu. Týká se to i obsluhy nebo kameramanů,“ potvrdila starostka obce Anna Hubáčková. Ratíškovice jsou v tomto ohledu výjimečné.

Zeman vs. Drahoš. Účast láme rekordy prezidentských voleb

Jižní Morava – Lidé v příhraničních okresech jižní Moravy chtějí prezidenta více než před pěti lety. Alespoň to vyplývá z prvních čísel o voličské účasti v druhém kole hlasování, která určí hlavu státu na dalších pět let.

Přeplacená přeložka kanalizace? Starostovi hrozí trest

Hodonín – Kvapná přeložka kanalizace u základní školy v Mutěnicích na Hodonínsku před Vánocemi 2015 se nakonec dostala až před Okresní soud v Hodoníně. Na lavici obžalovaných ve středu usedli nejen stavbyvedoucí Josef Fedor a technický dozor Roman Krejčiřík, ale především dlouholetý mutěnický starosta Dušan Horák. „Žádná škoda obci nevznikla,“ prohlásil při odchodu od soudu první muž téměř čtyřtisícové vesnice.

Muzeum v Ratíškovicích rozšíří o tři vagony

Ratíškovice - Oblíbený turistický cíl Hodonínska, Muzeum ve vagonu v Ratíškovicích, chystá novinky. „Koupili jsme další tři vagony,“ oznámil místostarosta Radim Šťastný.

Drahošová navštívila Hodonín. Pozdravuj Jirku, prohlásil jeden z příznivců

Hodonín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Jaký má váš manžel názor na utahování opasků? Je připravený na podpásovky? I takové dotazy míří na manželku prezidentského kandidáta Evu Drahošovou v Hodoníně, která se v úterním dopoledni setkává s lidmi v místním Farním centru.

Tři králové na Hodonínsku vybrali rekordní sumu. Skoro tři miliony korun

Hodonínsko – Tříkrálová sbírka v působnosti Oblastní charity Hodonín překonala historický rekord o více než sto tisíc korun. „K dnešnímu dni je výtěžek 2 964 078 korun. Zbývá rozpečetit pětadvacet pokladniček,“ sdělila v pondělí mluvčí oblastní charity Petra Čechová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT