VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

S Hodonínským deníkem Rovnost na koncert Richarda Müllera: soutěžte o lístky

Kyjov /SOUTĚŽ/ – Po obrovském loňském úspěchu se Richard Müller opět vypravil na turné. Slovenský zpěvák a hudebník tentokrát pro fanoušky připravil „To najlepšie tour", na kterém se představí v šansonové poloze.

OBRAZEM: Nejlepší guláš uvařili v Bukovanech nechvalínští Stolaři

Bukovany – Už posedmé se v sobotu sešly pod lopatkami větrného mlýna v Bukovanech kuchařské týmy nejenom z mikroregionu Babí lom. Utkaly se v gastronomickém klání o nejlepší guláš. „Soutěžící vařili přímo před diváky svůj originální pokrm, který pak ohodnotila odborná porota. Letos se přihlásilo patnáct kuchařských družstev, což je o dvě více než vloni. Z Valašska k nám přijela i skupina, která uvařila květinový guláš," uvedla jedna z organizátorek Magdalena Hoxha. Nejlepší pokrm připravila skupina Stolařů z Nechvalína, druhý skončil tým Bagři z Náchoda, bronz patří Obci Nechvalín. Ve všech případech se jednalo o hovězí guláš.

OBRAZEM: Stavěšičtí muži zabrali. Máj už stojí

Stavěšice – O půl sedmé večer už nad Stavěšicemi stála nová máj vysoká sedmnáct metrů. „Strom obec dostala od Valihrachů, říká se, že měl osmačtyřicet let. Ve tři se pokácel, pak se traktorem svezl dolů, od pěti jej zdobily holky a v šest jsme začali se stavěním," přiblížil postup stavěšický starosta Antonín Kozák.

Putování Moravským Slováckem nabídne také hry a soutěže pro děti

Vřesovice – Vyhlášená turistická akce je zase tady. V sobotu 8. května se ve Vřesovicích koná již patnáctý ročník Putování Moravským Slováckem.

OBRAZEM: Hnědá Míša má černobílá štěňata. Je jich osm

Bzenec – Osmerčata se ve bzeneckém útulku pro kočky a psy narodila fence Míši, která je kříženkou hnědého jagteriéra.

V Kyjově plánují alej života pro nově narozené. Lidé upřednostňují ovocné stromy

Kyjov – V Kyjově vznikne takzvaná alej života. V ní si rodiče po narození dítěte zasadí vlastní strom. „Do výběru lokality a druhové skladby jsme zapojili i naše obyvatele," řekl kyjovský starosta František Lukl.

OBRAZEM: Školáci v Šardicích měřili síly ve znalostech i dovednostech

Šardice – Na sto sedmdesát žáků základní školy v Šardicích se v úterý zúčastnilo již desátého ročníku Dopravního dne. Na hřišti místního Baníku si školáci vyzkoušeli jízdu podle dopravních značek, první pomoc, absolvovali jízdu zručnosti i test z pravidel silničního provozu. Neodradil je ani déšť.

Ždánice: bývalou ústřednu změní na jídelnu za desítky milionů

Ždánice – Před téměř dvaadvaceti lety se ve Ždánicích stala nehoda, kdy náklaďák jedoucí z kopce usmrtil tři žáky a učitelku. Ždáničtí se od té doby snaží přijít na způsob, jak ochránit děti i zaměstnance blízké školy při přecházení. „Řada nákladních aut si přes Ždánice zkracuje cestu, vyhýbají se placeným úsekům," upozornil tajemník městského úřadu Roman Vrabel.

Na Marka zasaď oharka. Nejvíc lidem chutnaly okurky nakládané Bábíčkem

Vacenovice /FOTOGALERIE/ – Na pondělní velký svátek pěstitelů zeleniny se v neděli ve velkém připravili ve vacenovickém muzeu. Uspořádali totiž akci plnou nakládaných okurek a cimbálové muziky Na Marka zasaď oharka! Letos mohli hosté ochutnat třiašedesát vzorků zavařených okurek.

Připomněli si Komenského. Před 400 lety vysvětili v Žeravicích 26 kněží

Žeravice /FOTOGALERIE/ – Čtyři sta let uplynulo ode dne, kdy v městečku Žeravice na Hodonínsku vysvětili na kněze jednoho z nejvýznamnějších Moravanů všech dob – Jana Amose Komenského. Stalo se tak v místech nynějšího památníku. „Konaly se tady porady, synody, nejpamátnější pro vývoj Jednoty bratrské byla ta z roku 1616, na které byl stanovený Řád církevní Bratří Českých. Na této synodě byl čtyřiadvacátého dubna ordinován na kněze Jan Amos Komenský, později poslední biskup Jednoty bratrské a velký Učitel národů," přiblížila význam místa průvodkyně Marie Kopecká.

OBRAZEM: Rozverné ploštice. Den Země oslavili školáci a ochotníci v Kyjově

Kyjov – Městský park se v pátek dopoledne zaplnil dětmi ze škol a školek v Kyjově i jeho okolí. Lesní klub Radovánky pod záštitou Českého svazu ochránců přírody zde připravil oslavu Dne země. „Přišlo přes tři sta dětí z asi deseti až patnácti škol. Celý program je zaměřený na problematiku palmového oleje. Máme kreslicí koutek, kde děti malují zvířata. Dále dílničky, kde si děti mohou vyrobit zdravou tyčinku. Je zde maňáskové divadlo, které hraje pohádku O palmovém oleji. Přijeli i kolegové biologové se svým divadelním souborem a hrají muzikál," řekla přírodovědkyně Zuzana Veverková.

Sladké umění. Studentka zaujala porotu dortem v podobě panenky v kroji

Bzenec /FOTOGALERIE/ – Čtyři mladé cukrářky z bzenecké Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví skvěle zabodovaly na jednadvacátém ročníku národní soutěže kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec Vitana Cup 2016. Ta se uskutečnila v Hradci Králové. Děvčata se umístila ve zlatém a stříbrném pásmu.

OBRAZEM: Žabky a babky zazpívaly centru k pětapadesátému výročí

Kyjov – Pětapadesáté výročí ve středu oslavili zaměstnanci i klienti kyjovského Centra služeb pro seniory, které se nachází naproti nemocnici.

S muzeem pomůže Vojenský historický ústav

Svatobořice-Mistřín /FOTOGALERIE/ – Budovu připravovaného muzea internačního tábora ve Svatobořicích navštívil předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička a ředitel Vojenského historického ústavu Aleš Knížek.

Na kulturním domě se zabydlely včely. Kyjovu mohou nasbírat až třicet kilo medu

Kyjov – Desetitisíce okřídlených hmyzích pracovnic získaly svou základnu na střeše restaurace patřící ke kulturnímu domu v Kyjově. V úterý o půl osmé ráno dopravili členové Českého svazu včelařů dva úly a o hodinu později už první hmyzí kusy zkoumaly okolí. „Na Hodonínsku je Kyjov první město, které takto umístilo včelí úly. Počítám, že tady budou tak dva tři kilogramy včel, jedno kilo je asi deset tisíc kusů. Kolem dokola pokvete řepka, takže je čas na to, aby si včelky zvykly na prostředí," řekl předseda kyjovské organizace i okresního výboru svazu včelařů Miroslav Smolík.

Opravená socha svatého Jana Nepomuckého v Bukovanech spadla. Zřejmě ne samovolně

Bukovany – Není to ani rok, co nechali Bukovanští opravit sochu svatého Jana Nepomuckého. Restaurátorské práce stály pětasedmdesát tisíc korun. Přišly nazmar, v pátek večer totiž dílo někdo nejspíš zničil. Je na kusy.

OBRAZEM: Vojáci v Kyjově rozbalili ležení, ukázali výstroj i výzbroj

Kyjov - Jak vypadal Kyjov a jeho okolí od mobilizace až po osvobození ukázalo v sobotu na sto padesát nadšenců do vojenské historie. Akce Kyjov-město hrdinů byla podle hlavního organizátora Petra Něničky v České republice naprosto unikátní. „U příležitosti výročí 890 let od první zmínky o Kyjovu mapujeme období od roku 1938 až po rok 1945, to zatím nikdo nedělal," uvedl Něnička.

Kapli svatého Floriána a Šebestiána nad Bzencem doplní dvouapůlmetrová socha

Bzenec – Téměř dvouapůlmetrová socha v budoucnu doplní kapli svatého Floriána a Šebestiána, která z kopce shlíží na Bzenec. Místní vrchol s kaplí označují i jako Starý hrad.

Mrtvé zboží? Kdepak, vyřazené knihy míří k pacientům

Kyjov – Dříve končily jako odpad, dnes mohou ještě udělat radost. Městská knihovna v Kyjově se dohodla s tamní nemocnicí a pacientům poslala první krabice s vyřazenými knihami. Potěšily nemocné na onkologickém a dětském oddělení. V budoucnu se možná četba objeví i v autobusových linkách mezi Kyjovem a Brnem.

Za školní areál v Bzenci chce kraj méně. Deset milionů korun

Bzenec /FOTOGALERIE/ – Budovy původně sloužily střední průmyslové konzervárenské škole, nyní pomalu chátrají. Areál ve Bzenci o rozloze přesahující jedenáct a půl tisíce metrů čtverečních vlastní Jihomoravský kraj. V úterý krajští radní schválili jeho prodej za deset milionů korun.

Nenkovičtí se dočkali. Zvonice se stala chráněnou památkou

Nenkovice – Po čtrnácti letech ministerstvo kultury prohlásilo návesní zvonici v Nenkovicích kulturní památkou. Přestože parametry pro ochranu stavba splňovala, ležela žádost na resortu roky. Nenkovičtí se snažili totiž statut kulturní památky pro stále funkční zvonici získat již v roce 2002.

Start sezony na zámecké konírně: dívka prošla dračí slují a našla poklad

Milotice – Novou sezonu zahájila zámecká konírna v Miloticích, která slouží jako informační centrum pro mikroregion Nový dvůr. Příchozí si užili slavnostní program. „Chceme návštěvníkům ukázat hlavně naše krojové tradice, které jsou převážně pro ty z jiných regionů velice zajímavé," řekla koordinátorka aktivit v konírně Vlaďka Motlová. Konírna je také výstavním místem, kde se ukazují výrobky z mikroregionu.

Motorky útočí na klid ve vacenovickém mokřadu

Vacenovice – Motýl okáč písečný v devadesátých letech minulého století na řadě míst v České republice vyhynul. Objevuje se spíše na Slovensku, ale spatřit ho mohou lidé i v okolí mokřadu ve Vacenovicích. Ani to některé nadšence motosportu neodradí od svých radovánek.

Kyjovská nemocnice: psí terapeuti pomáhají s léčbou. Je o ně zájem

Kyjov, Hodonín /FOTOGALERIE/ – Má devět let, zlatou hřívu a zvláštní poslání – pomáhat lidem. Pes Baron se za svůj život setkal už s více než tisícovkou pacientů po celé zemi. A nyní pravidelně se svým pánem dochází do kyjovské nemocnice. Ta totiž začala využívat takzvanou canisterapii, tedy léčebný kontakt člověka se zvířetem. V kraji už služba úspěšně funguje například v Blansku či ve Vyškově. Brzy se připojí také Hodonín.

Opravy Nerudovy ulice v Kyjově: autobusy mohou nabrat zpoždění

Kyjov – Vyjeté koleje a více záplat než na cirkusovém šapitó. Tak v současnosti vypadá Nerudova ulice v Kyjově, která vede městem ve směru Veselí nad Moravou–Brno. Ivana Bilíčková z Věteřova tudy často jezdí. „Silnice je hodně rozbitá, hlavně křižovatka u obchodu, ta je hrozná," prohlásila řidička.

Grilování kvůli autu: Ať místostarosta odstoupí, hlásá kyjovská opozice

Kyjov – Na sto pět tisíc korun ohodnotil prodejce Škodu Superb, kterou kyjovská radnice dala jako protihodnotu při koupi nového vozu stejné značky. Vyřazené služební auto za několik dnů poté skončilo v garáži místostarosty Antonína Kuchaře (Sedmadvacítka nezávislých). Opozice jeho jednání ostře kritizuje.

Na přípravě hřiště v Domaníně se podílely i děti. Chtějí tam fitpark

Domanín – V blízkosti fotbalového hřiště v Domaníně si mohou hrát menší děti. Těm odrostlejším ale ucelený prostor pro aktivní využití volného času chybí. To se možná ještě v letošním roce změní. Obec chystá postavit venkovní posilovnu. Podmínkou je získání státní dotace.

Dějiny tábora ve Svatobořicích připomenou fotky i filmy

Svatobořice-Mistřín – Stavební práce na Muzeu internačního tábora a na průmyslových halách v areálu bývalého Slezanu ve Svatobořicích-Mistříně se už plně rozjely. „Budova muzea má už novou střechu. Máme udělané uklízecí práce a odbourání omítek," popsal podnikatel Josef Kouřil. Ten je předsedou spolku Bukovanská kaple, který na muzeu spolu se Svatobořicemi-Mistřínem pracuje za přispění Jihomoravského kraje a města Kyjova.

OBRAZEM: Modré obrazy ukázaly svět očima autistů

Kyjov – Čítárnu kyjovské městské knihovny zaplnily v pondělí obrazy studentů i žáků kyjovských škol. Výstava byla částí dopoledne zaměřeného na porozumění lidem trpícím autismem. Předcházel jí pochod Kyjovem s návštěvou radnice. Akci organizovala Základní škola Školní, která se výchovou autistických dětí zabývá od roku 2007. „Obrazy měly ukázat, jak rozdílně vnímají svět studenti a žáci oproti autistům. Modrá je barvou porozumění. Je to typická uklidňující barva," uvedla speciální pedagožka Jana Rudická.

Chtějí bruslit i za teplých zim. Vracov proto pořídí umělé kluziště za 6 milionů


Hodonínsko – Kvůli teplým zimám si lidé na přírodních kluzištích nezabruslí. Například rybník u Kostelce byl dříve plný bruslařů, tuto sezonu ani pořádně nezamrzl. „Jezdili sem i Kyjované. Obyvatelé Kostelce se učívali bruslit u mlýnského náhonu a pak sami upravovali led na rybníce," vzpomenula kostelecká starostka Vlasta Lochmanová. Proto v obcích raději instalují umělá kluziště. Jedno teď plánují koupit ve Vracově.

Nemocná žena se při cyklovýletu ztratila v lese. Hledaly ji desítky policistů

Vracov, Bzenec – Třicet policistů a psovod pátralo v sobotu večer po pohřešované pětadvacetileté ženě z Hodonínska. Ztratila se v lese mezi Bzencem a Vracovem. Týmům se ji podařilo asi za dvě hodiny najít. Je v pořádku.

Rakovina? Dbejte na prevenci, nabádali návštěvníky v kyjovské nemocnici

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Lidé se nemocnicím vesměs raději vyhýbají. Většinou tam skončí, až je něco skutečně trápí. V sobotu v Kyjově se ale ocitli v roli návštěvníků. Využili pohostinnosti personálu tamního zdravotnického zařízení, které slouží spádově asi sto osmdesáti tisícům pacientům.

Schválené dotace: fotbalisté dostali 350 tisíc korun

Svatobořice-Mistřín – Skoro milion korun. Tolik peněz rozdali zastupitelé ve Svatobořicích-Místříně místním spolkům. Těch je v obci více než dvacet.

Havarijní most v Kyjově nahradí. Dřív, než spadne

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Most v ulici Za Humny v Kyjově je jedinou příjezdovou cestou do pětihektarového průmyslového areálu bývalého výrobního družstva Kyjovan. Do práce se přes něj dostává více než dvě stě lidí a jezdí po něm kamiony. Je ale tak špatný, že potřebuje vyměnit. A to nutně.

OBRAZEM: Autor dětských knížek Opatřil ocenil pilné čtenáře

Svatobořice-Mistřín – Vítězi literární soutěže ve Svatobořicích-Mistříně se stali Aneta Lipárová, Karolína Řiháková a Lukáš Vodička. Ocenění dostali ve čtvrtek v místním kulturním domě. U této příležitostmi s dětmi pohovořil spisovatel Jan Opatřil z Tišnova.

Nejlepší byznys v kraji? Kyjov předběhl i podstatně větší města

Kyjov – Rájem pro podnikání na jižní Moravě je Kyjov. Alespoň podle výzkumu Město pro byznys 2015, v němž od minulého roku poskočil na nejvyšší příčku. Těsně tak přeskočil Vyškov. Elitní trojku doplňuje další zástupce Slovácka – Hodonín. „Vítězství v takto prestižní soutěži jen dokazuje, že Kyjov je výbornou adresou," řekl kyjovský starosta František Lukl.

Mouchnice mají kronikářku až z Krkonoš. Jsem dítě hor, říká

Mouchnice – Malá, čiperná žena je vládkyní mouchnické knihovny. Knihovnicí se stala teprve před několika měsíci, se zařízením má však velké plány. Besedy, nové knihy a další. Jenom musí počkat, až se dokončí opravy obecního úřadu. Právě tam totiž knihovna sídlí.

Děcka ze Skoronic přivítal kardinál Dominik Duka. Krojovaní zpívali v katedrále

Skoronice, Praha /FOTOGALERIE/ – Národopisný soubor Děcka ze Skoronic vznikl před šestadvaceti lety. První charitativní zájezd mladých folkloristů do Prahy se uskutečnil rok potom. V Jedličkově ústavu vystupovali pro postižené. Pozvánku přijali také na Pražský hrad a na Staroměstské náměstí, kam začali pravidelně jezdit na trhy. „Jeli jsme tam i na Velikonoce a v neděli chodili do kostela na mše svaté. Při bohoslužbě zpíváme církevní písně," uvedla vedoucí souboru Marie Holcmanová.

Uzavřená křižovatka v Kyjově: z proražené nádrže kamionu vyteklo 200 litrů nafty

Kyjov /FOTO/ – Dopravní komplikace způsobila ve čtvrtek ráno nehoda, která se stala kolem sedmé hodiny ráno v Kyjově. V křižovatce Nerudovy a Havlíčkovy ulice se srazily dva kamiony. I když všichni účastníci vyvázli bez zranění, silnici policisté museli úplně uzavřít.

Opravy Mutěnky: odpadávající asfalt a prorůstání přesliček

Kyjov – Kolaři se až do konce dubna neprojedou po cyklostezce Mutěnka. Ta vznikla na místě železniční dráhy z Kyjova do Mutěnic. Její opravu si vyžádaly skrz asfalt vyrůstající přesličky. „Největší zasažená část o délce tří set metrů se nachází v katastru Svatobořic-Mistřína. V Dubňanech je třeba zrekonstruovat dvě stě metrů, v Mutěnicích pak na dělníky čeká asi stopadesátimetrový úsek," uvedl kyjovský starosta František Lukl. Součástí oprav je i jeden úsek, na nějž správce cyklostezky uplatnil reklamaci. Zde se odtrhl kus asfaltu. Celkové náklady činí asi devět set tisíc korun bez daně.

Řádění zlodějů odnesla vykradená masna a potraviny. Škoda je přes 70 tisíc

Hýsly – Cukrovinky, drogistické zboží, káva, cigarety, alkohol i peníze. Tak vypadal lup, který si odnesl zloděj v noci na sobotu z prodejny potravin v Hýslách. „Poškozením dveří a krádeží peněz a zboží napáchal škodu za více než šedesát tisíc korun," informoval v pondělí o případu hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Nyní krádež vyšetřují kyjovští policisté.

Malíř namaloval devět tisíc obrazů. Kyjov jej ocení

Kyjov, Brno – Jeho obrazy visí na výstavách vedle velikánů, jakým byl například Emil Filla. Rád zkouší různé polohy malířství. Nyní na něj čeká Cena starosty města Kyjova za celoživotní dílo. František Hanáček se tam narodil a prožil kus dětství. Jeho rodina ale pochází z Kunovic. „Slovácko je ve mně už od mala. Moje babička z tatínkovy strany vyšívala na kroje ozdoby. Pořád jsem tam poletoval a toto jsem pochytil," prozrazuje jednašedesáti­letý malíř.

Tašky na odpad dostanou lidé v Kyjově zdarma. Jako odměnu za třídění

Kyjov - Obyvatelé Kyjova na Hodonínsku se letos mohou více zaměřit na třídění odpadu. V této oblasti v porovnání s ostatními městy v republice vynikají. Nyní dostanou z města zcela zdarma tři barevně rozlišené tašky na papír, plast a sklo. „Je to takový dárek místním za dosavadní poctivé třídění," uvedl kyjovský starosta František Lukl.

Učitel v záloze: Baví mě být jednou za čas vojákem

Brno – Každý den dojíždí Roman Machain do kyjovského gymnázia, kde učí matematiku a informatiku. Ve čtvrtek sedmnáctého března však obléká maskáče a míří do vojenského prostoru Libavá na cvičení Hradba 2016. Stráví zde osm dní plněním vojenských misí.

Poznáte zlodějku? Důchodkyni v Kyjově ukradla kabelku z nákupního vozíku

Kyjov – Na svou neopatrnost doplatila v uplynulých dnech starší žena v kyjovském obchodním domě Kaufland. Kabelku nechala bez dozoru v nákupním košíku, čehož využila neznámá zlodějka.

Rezervace Horky má být přírodní památkou. Plán cílí na ochranu hadince červeného

Milotice /FOTOGALERIE/ – Rezervace se zvětší a stane se přírodní památkou. Tak alespoň zní před pár dny zveřejněný návrh odboru životního prostředí jihomoravského krajského úřadu, který se týká přírodní rezervace Horky u Milotic. „Je to botanicky mimořádně cenné území. Původně bylo vyhlášené k ochraně nejlépe zachované ukázky nejsušší varianty bělokarpatských stepí s výskytem celé řady vzácných, ohrožených a chráněných druhů rostlin. Mezi ně patří například hlaváček jarní, kavyl tenkolistý a především hadinec červený," popsala mluvčí Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky Karolína Šůlová.

Vrchní hospodský daroval krev poprvé. Se sborem

Vacenovice, Kyjov /FOTOGALERIE/ – Starostka, farář i hospodský šli v úterý odevzdat půllitru své životadárné tekutiny. V transfuzní stanici kyjovské nemocnice se totiž konal jedenáctý ročník akce Daruj krev s mužským sborem z Vacenovic. „Zřejmě jsme překonali loňský rekord, kdy nás přišlo darovat třiadvacet. Letos je nás totiž ještě o dva více," informoval hlavní organizátor společného dárcovství ve Vacenovicích a organizační vedoucí sboru Zdeněk Novotný starší. Jeho žíly se pro dobrou věc a potřebu bližním otevřely už počtyřiadevadesáté.

Vítězná cukrářka vsadila na dort s karamelovými ozdobami

Bzenec – Moravský pohár udělovaný nejlepšímu cukráři roku putuje letos z pořadatelského Bzence do Brna. Za deset hodin stihla vítězka Monika Obrová upéct slavnostní dort, tři druhy dezertů a dekorační výrobek, který se dá i sníst. Jako jedna z mála měla ze své práce dobrý pocit.

Bojují o titul nejlepšího cukráře. Karamel potřebuje péči a čas, říká studentka

Bzenec /REPORTÁŽ/ – Jako v továrně na cukrovinky, v níž si každé dítě musí připadat jako v pohádce, to vypadá v areálu bzenecké školy. Za omamnou vůní sladkých dobrot se ale skrývá obrovské soustředění, nervozita, strach i radost z úspěchu. Ve středu od rána se deset mladých nadějných cukrářek z celé republiky snaží vydat to nejlepší, co v sobě mají. Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví totiž hostí už čtrnáctý ročník prestižní soutěže Moravský pohár.

Košt pálenek: Turecko, Srbsko i Japonsko zastínila vřesovická hruška

Svatobořice-Mistřín /FOTOGALERIE/ – Příjemné aroma, nasládlá a jemně kořenitá chuť. Takový je šampion letošního Koštu ovocných pálenek, domácích likérů a pomazánek, který se uskutečnil v sobotu ve Svatobořicích-Mistříně. Vítězná hruškovice ročníku 2011 je dílem Miroslava Vaculíka z Vřesovic. „Tehdy byl vynikající rok. Hrušky krásně, velmi kvalitně vyzrály," řekl známý pěstitel, který v minulosti uspěl i na prestižních výstavách. Například na Floře Olomouc nebo Trnkobraní ve Vizovicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT