VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Na kruhovém objezdu v Kyjově hořelo auto. Vzplál mu motor

Kyjov – Tři jednotky hasičů musely likvidovat požár osobního auta před čtvrteční osmou hodinou ranní na ulici Václava Bzeneckého v Kyjově.

Dvanáctimilionová obnova sídliště Zahradní počítá i s více parkovacími místy

Kyjov – Na nové chodníky a silnice, výměnu veřejného osvětlení nebo upravenou autobusovou zastávku se můžou těšit obyvatelé sídliště Zahradní v Kyjově na Hodonínsku.  

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda u Strážovic: mladý muž v bezvědomí má vážná zranění, ohrožují jeho život

Strážovice – Strážovice – Havárie osobního auta si vyžádala v neděli před sedmou ráno u Strážovic těžké zranění mladého muže. Ten zůstal po nehodě v bezvědomí.

Převrácený kamion se štěpkou už den blokuje silnici mezi Vlkošem a Kelčany

Vlkoš – Už téměř den komplikuje dopravu na silnici mezi Vlkošem a Kelčany nehoda nákladního auta. Kamion naložený štěpkou se totiž převrátil a vyklopil náklad mimo silnici.

Dva měsíce tréninku. A pokořili další rekord. Jedním tahem namalovali obří domky

Hovorany - Dva měsíce poctivého pilování a mohlo se jet naostro. David Ivičič a Roman Otáhal ze spolku Gynes z Hovoran na Hodonínsku vymysleli, zorganizovali a pokořili už druhý rekord s názvem Pohádka o domečku jedním tahem.

Hovoranští si postavili novou kapličku u vinných sklepů

Hovorany - Nová kaplička svatého Urbana vyrostla v hovoranské vinařské části Břehy Podkova. „S nápadem přišli hovoranští vinaři a obec je v tom podpořila,“ uvedl místostarosta obce František Kučera.

Hurá k vodě: v pátek se lidem otevře kyjovské koupaliště i bohuslavický biotop

Kyjov – Dříve než se ještě koncem května předpokládalo se otevře všem zájemců letní koupaliště v Kyjově i biotop v místní části Bohuslavice. „Stihli jsme vše připravit, takže v pátek zahájíme provoz. Vstupné zůstává stejné jako v minulých letech,“ informoval v úterý vedoucí střediska Vladimír Šimeček.

Fotbalisté Kyjova doma schytali výprask. Dubňany vyhrály 5:0

Kyjov - Dubňany v nedělním derby potvrdily roli favorita. Domácímu Kyjovu naložily pořádnou smršť gólů. Hosté na hřišti domácího Kyjova vyhrávali do poločasu už o čtyři branky. Nakonec fotbalisté Dubňan ze zápasu vyšli s výhrou 5:0.

Při nákupu přišla o věci za 16 tisíc korun. Policie žádá o pomoc při pátrání

Kyjov – Po dvojici žen, které v kyjovském Kauflandu podle všeho ukradly kabelku s cennostmi, pátrají policisté. Škoda je víc než šestnáct tisíc korun.

Na parkovišti u nemocnice najde místo 178 řidičů. Náklady? Přes čtyři miliony

Kyjov – V polovině jsou dělníci s rozšiřováním parkoviště u nemocnice v Kyjově. Díky modernizaci za čtyři a půl milionu korun najde místo k ponechání auta o pětapadesát řidičů více.

Mezi Chřiby a Ždánickým lesem vzniká nová cyklostezka. Hotová bude na podzim

Kyjov, Mouchnice – Téměř pět kilometrů nové cesty atraktivní krajinou mezi Chřiby a Ždánickým lesem nabídne turistům na kolech pohodlnou možnost, jak na pomezí Hodonínska a Vyškovska dojet ke kulturní památce Tvrziště nebo se zchladit v biotopu u Kyjova. Přípravné práce na nové cyklostezce mezi Bohuslavicemi a Mouchnicemi začaly.

Nová nádrž chrání Moravany před vodou i suchem

Moravany - Nová zadržovací nádrž na Čeložnickém potoce, která pojme téměř dvacet tisíc kubíků vody, chrání obec Moravany. Postavil ji státní podnik Lesy České republiky s podporou ministerstva zemědělství za více než čtyři miliony korun.

Bzenečtí pokřtili novou kapli. Nad městem se tyčí po více než sedmdesáti letech

Bzenec /FOTOGALERIE, VIDEO/- Prosluněné sobotní dopoledne, zpívající soubory a přes tři stovky zvědavých lidí mířících mezi vinicemi na vršek kopce Starý hrad ve Bzenci. Po více než sedmdesáti letech se totiž nad Bzencem tyčí dominanta města – znovuobnovená Kaple svatého Floriána a Šebestiána.

Kyjovská nemocnice plánuje půlmiliardovou investici. Do oprav porodního pavilonu

Kyjov - Generální opravy se zřejmě dočká gynekologicko-porodní pavilon nemocnice v Kyjově. Odhadované náklady, včetně vybavení, dosahují k půl miliardě korun.

V Hovoranech koštovali víno mezi vinohrady. Zazpívali mužáci, zahrála cimbálka

Hovorany /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Traduje se, že na polní cestě mezi Hovoranami a Karlínem nazývané Jezovítky kdysi stával jezuitský klášter. Podle pověsti v jeho sklepení jezuité schovávali zlato, stříbro a mnoho beček dobrého vína. Legenda slibuje, že pokud se někdy v Hovoranech neurodí ani jeden hrozen, Jezovítky se otevřou, největší sud praskne a poklad vyplaví.

Pod radnicí postaví habánskou pec. Připomene vyhnané obyvatele

Vacenovice, Sobotiště – Opravit a zpřístupnit památky po novokřtěncích, kteří přišli v šestnáctém století a udělat společné webové stránky. To je záměr dvou obcí, moravských Vacenovic a slovenského Sobotiště. „S přípravou projektu jsme začali už v roce 2010,“ uvedla vacenovická starostka Jana Bačíková.

Opraví zničenou zeď u zámku, do které naboural kamion. Z povinného ručení

Milotice - Barokní zámek v Miloticích na Hodonínsku loni obdivovalo rekordních téměř pětačtyřicet tisíc návštěvníků. Další zamířili na francouzskou zahradu nebo si užívali tamní atmosféry jako svatební hosté. Přesto má areál jednu vadu na kráse. Severní část rozpadající se ohradní zdi.

Z národní přírodní památky Váté písky vyškrtnou železniční stanici

Bzenec, Vracov – Když míří osobní vlak z Břeclavi do Přerova, vidí z něj cestující mezi Rohatcem a Moravským Pískem unikátní trávníky s paličkovcem šedavým. Pokud se tudy pak projdou, tak se mohou setkat i s kriticky ohroženými tesaříky nebo pavouky slíďáky pískomilnými.

Pitná voda poteče do 150 vinných sklepů. Vyřeší problém s vysychajícími studněmi

Milotice – Vinaři a návštěvníci areálu vinných sklepů Šidleny u Milotic se dočkají pitné vody z vodovodní sítě. V lokalitě se tak zvýší komfort pro uživatele a navíc se tam vypořádají s problémem vysychajících studní.

OBRAZEM: Vzpomínka na osvobození. Rudá armáda v Kyjově narazila na SS

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Před třiasedmdesáti lety se lidé v těchto uniformách vzájemně zabíjeli. Teď jsou v přátelském hovoru. Nadšenci vojenské historie se v sobotu sešli v Kyjově, kde se konal program připomínající osvobození města na sklonku druhé světové války. Dopoledne rozbalila své stany Rudá armáda i německé jednotky včetně SS. Odpoledne se na náměstí uskutečnila bojová ukázka.

Kam na výlet? Turistům poradí nová aplikace kyjovského informačního centra

Kyjov – Speciální aplikaci Jupigo začalo využívat Informační centrum v Kyjově. „Funguje na bázi webových stránek, odkaz najdou turisté přímo na našich stránkách města,“ sdělila vedoucí informačního centra Dita Hojačová.

Z plánů v Bzenci škrtli cyklostezku i sběrný dvůr, náhradou je černá cesta

Bzenec – Byly v plánu, ale zastupitelé Bzence je na svém posledním zasedání škrtli. Řeč je o dvou dříve chystaných investicích, které se už neuskuteční.

Bzenečtí chtějí nový územní plán. Náklady šplhají k milionu

Bzenec – Nový územní plán nechají zpracovat představitelé Bzence. Že je potřebný, vzali oficiálně na vědomí zastupitelé na posledním zasedání, kde jeho pořízení následně i schválili. Hotový má být do dvou let.

Z chátrajícího domu v Sobůlkách vyrůstá muzeum

Sobůlky – Zřídit muzeum a ukázat dalším generacím, jak se v Sobůlkách na Hodonínsku bydlelo v minulosti. To je hlavní důvod, proč zastupitelé obce u Kyjova historický dům z roku 1813 po smrti majitele Josefa Šmída odkoupili. „Tak starou budovu dnes už skoro nikde nenajdete. Navíc Josef Šmíd měl pouze neteř žijící až v Kralupech nad Vltavou, která dům chtěla prodat,“ informoval starosta obce Zdeněk Pantlík.

Fotbalisté Bzence doma úřadovali. Ždírci naložili pětku

Bzenec – Ačkoliv inkasovali jako první, nakonec fotbalisté Bzence proti Ždírci suverénně vyhráli. První poločas divizního zápasu ale nebyl podle představ domácích. Už v šesté minutě musel gólman Maňák lovit míč ze sítě. Po pauze však začali Bzenčané úřadovat. V devětačtyřicáté minutě srovnal Petr Kasala, který k výhře 5:1 přispěl celkově třemi góly. Hosté sice měli několik příležitostí, ale více než branku domácím vstřelit nedokázali. Pojistku Bzence vsítil v čtyřiaosmdesáté minutě David Šmahaj.

Fotbalisté Kyjova jdou kupředu. Ve dvou kolech dokázali porazit favority

Kyjov - Fotbalisté Kyjova bojují ze všech sil. Na podzim jim chybělo štěstí, teď se k nim přiklonilo. V neděli totiž dokázali porazit favorita z Břeclavska, a to třetí Lednici, kterou suverénně přehráli 3:0. Hosté se nezmohli ani jednou za devadesát minut na odpověď, a to ani po dvou stoprocentních šancích. Velký podíl na výhře Kyjova měl mladý útočník Lukáš Klimeš, jenž zaznamenal dvě branky.

Navigace žene zahraniční kamiony uzavírkou

Kyjov – V plném proudu jsou práce na kruhové křižovatce v Kyjově na silnici první třídy, odkud lidé vyráží na sousední Vlkoš či Milotice. S komplikacemi bojují především řidiči nákladních aut, zvláště ti ze zahraničí. „Největší problém je s cizími kamióny, které navigace zavede do Vrchlického ulice, která pro ně není uzpůsobená. Řidiče, kteří sem zabloudí, napomeneme a snažíme se je dostat co nejdříve pryč, aby se ulice úplně neucpala,“ přiblížil těžkosti velitel kyjovských strážníků Lubomír Plachý.

V bývalé milotické školce vznikne pět nových sociálních bytů

Milotice – Bývalá mateřská škola v Miloticích v ulici Rafanda se mění na nové sociální byty. „Budou určené pro lidi zejména v tíživé bytové situaci,“ uvedl milotický starosta Josef Levek.

Auto se řítilo Šardicemi i stodvacítkou. Rychlé řidiče teď zkrotí retardéry

Šardice – Na pozoru se budou mít řidiči, kteří v Šardicích pojedou okolo základní i mateřské školy nebo částí známou jako Zákostelí. Vedení obce tam plánuje zabudování zpomalovacích retardérů a vytvoření zón s maximální rychlostí třicet kilometrů za hodinu.

Na bývalou družku si vzala francouzskou hůl

Kyjovsko – Host do domu, francouzskou hůl do ruky. Tímto heslem se mohla řídit žena na Kyjovsku. Právě okolnosti jejího případu z prodlouženého víkendu prošetřují kriminalisté. „Čtyřiačtyřicetiletá žena měla oloupit bývalou družku, která ji navštívila. Zřejmě v důsledku předchozích sporů vyústila tato návštěva ve fyzické napadení,“ informoval v úterý policejní mluvčí Petr Zámečník.

Zloděj vybral v kanceláři trezor. Způsobil škodu za desítky tisíc

Vracov – Zmizel alkohol i cigarety. Zato v prodejně potravin zůstal otevřený trezor. To je následek vloupání, ke kterému došlo ve Vracově v noci na čtvrtek. Policie o případu informovala v úterý.

Obyvatelé Sobůlek čekají na cyklostezku ke Kyjovu marně

Sobůlky – Bez šance zatím vypadá vybudování cyklostezky spojující Sobůlky s Kyjovem. Stavbu si přejí někteří obyvatelé. Obec ve svém plánu rozvoje na další léta zařadila chybějící cestu pro cyklisty a jezdce na kolečkových bruslích ke svým slabým stránkám.

Dražil se dres Pavla Nedvěda. Peníze putovaly do nemocnice v Kyjově

Kyjov – Ve Spolkovém domě v Ratíškovicích se nedávno pořádalo vyhlášení nejlepších fotbalových hráčů, trenérů a funkcionářů Hodonínska za rok 2017. To vzniklo z iniciativy předsedy OFS Hodonín Petra Kotáska. Na galavečeru se zároveň podařilo vydražit dres Pavla Nedvěda. „Povedlo se nám sehnat dres Pavla Nedvěda, který jsme ten večer vydražili. Dres jsme vydražili za pětadvacet tisíc korun českých. Ty jsme se spolu s paní senátorkou a starostkou Ratíškovic Annou Hubáčkovou rozhodli věnovat dětskému oddělení v nemocnici Kyjov,“ řekl Petr Kotásek. 

Radní rozhodnou o sanitkách nebo astronomickém přístroji

Kyjov, Veselí nad Moravou – Krajští radní mají na pondělním zasedání dát zelenou několika investicím. Do kyjovské nemocnice by měly zamířit dva nové sanitní vozy. Navíc by tam mělo přibýt přístrojové vybavení pro lékařskou mikrobiologii a laboratorní diagnostiku.

Vedoucí sboru z Vacenovic daroval padesát litrů své krve. Pomáhá tak už od vojny

Vacenovice - Zdeněk Novotný z Vacenovic na Hodonínsku se o svoji krev podělil bezplatně tento měsíc už posté. Lidem tak věnoval zhruba padesát litrů životadárné tekutiny. Mezi dárci krve vyrůstal odmalička. „Otec byl předseda místní organizace Československého červeného kříže a naproti bydlela Božena Lungová, která pořádala hromadné nábory dárců,“ říká držitel zlatého kříže třetí třídy Zdeněk Novotný.

Pěvecké soubory v Kyjově přivítají jaro. Zazní žertovné písně i vtipné básničky

Kyjov – Sedm pěveckých souborů se představí na již patnáctém ročníku Jarního zpívání před kyjovskou radnicí. Celý program budou moderovat členky ženského sboru Tragačnice. „Máme vymyšlené vlastní žertovné texty na melodie písniček nebo vtipné básničky,“ informovala za Tragačnice Eva Soldánová.

Archlebov chce novou čističku, schválil pořízení dokumentace

Archlebov – Krok k výstavbě nové čističky odpadních vod udělali zastupitelé Archlebova na svém posledním zasedání. Odsouhlasili pořízení projektové dokumentace.

Slzy pro cukrářky znamenaly sladké vítězství. Vyhrály soutěž v Hradci Králové

Bzenec /FOTOGALERIE/ - Čtveřice studentek Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví ve Bzenci na Hodonínsku kralovala na mistrovství České republiky kuchařského a cukrářského umění v Hradci Králové. Zářily v konkurenci 240 soutěžících, včetně konkurence z Německa a Slovenska. „Když vyhlásili první místo, byla jsem velice šťastná. I slza mi dojetím ukápla,“ svěřuje se nejlepší kadetka Veronika Prokopová.

Filmový festival diváky zavede mezi kosatky či do Amazonie

Kyjov – Promítání těch nejlepších českých i zahraničních cestovatelských a outdoorových filmů nabídne mezinárodní festival Expediční kamera. Diváci se mohou těšit například na film Oddaný, který je zavede pod hladinu norského moře mezi kosatky.

Nové vinařství získalo šampióna. Za tramín červený

Vracov – Šampiónem Josefského koštu vín ve Vracově, který má více než padesátiletou tradici, se stal Tramín červený 2016 z domácího Vinařství pánů z Lipé, které navazuje na středověkou tradici pěstování hroznů a výroby vína na jižní Moravě.

Chybí krev. V kyjovské nemocnici ji musí dokupovat

Kyjov – Když v minulých dnech přišli do nemocnice v Kyjově pánové z Mužského sboru z Vacenovic, bylo veselo především na hematologickém a transfuzním oddělení. Folkloristé dodrželi tradici a darovali krev. Radost však personálu a vedení zdravotnického zařízení dělají ještě něčím jiným: hledají nové dárce. Kyjovská nemocnice se totiž potýká s nedostatkem krevních zásob a začíná být nesoběstačná. „Snažíme se pomoci,“ říkal člen sboru Zdeněk Novotný.

V Kyjově začínají stavět kruhový objezd

Kyjov - S dopravními omezeními musí od pondělí počítat řidiči v Kyjově. Dělníci začínají s přestavbou křižovatky ulic Nerudova a Havlíčkova v kruhový objezd. „Úpravy povedou k usměrnění dopravy a budou současně působit jako zklidňující prvek při vjezdu do města,“ uvedli Kyjovští.

Kyjov se rozroste o pětatřicet domů. Na jihovýchodě vyroste rezidenční čtvrť

Kyjov – Rezidenční čtvrť s pětatřiceti moderními nízkoenergetickými rodinnými domy se chystá na jihovýchodě Kyjova na Hodonínsku. „Je to lokalita, kde je v současnosti proluka mezi zástavbou ve směru do Milotic a zahradami v Havlíčkově ulici směrem do města,“ přiblížil na posledním jednání zastupitelů umístění Rezidence Javorová jednatel investorské firmy Pavel Ďurina.

OBRAZEM: Kraslice, kam oko dohlédne. Vacenovice lákaly unikátní výstavou

Vacenovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na tři dny se Vacenovice staly Mekkou velikonočních kraslic. V obci v pátek začala celostátní výstava, která se v obci koná každé čtyři roky.

Před kamiony ochrání cyklostezka. Povede od Strážnice do Bzence

Bzenec – Stovky cyklistů i bruslařů se od jara do podzimu prohánějí ve stínu lesa po cyklostezce spojující Ratíškovice a bzenecký Přívoz na Hodonínsku. Oblíbená trasa se má prodloužit o více než tři kilometry.

Mužský pěvecký sbor z Vacenovic daroval krev. Letos už po třinácté

Kyjov – Svým zpěvem pomáhali lidem k dobré náladě. Rozhodli se však pomáhat ještě jinak – Mužský sbor z Vacenovic v úterý daroval krev v kyjovské transfuzní stanici. Už po třinácté. „Ve Vacenovicích má darování krve dlouholetou tradici. Po čase jsme zjistili, že víc jak půlka členů sboru chodí darovat krev. A tak jsme zorganizovali tuto tradici,“ informoval hlavní organizátor sboru Zdeněk Novotný, který pokořil svůj osobní rekord – krev letos daroval již po sté.

Výstavba kruhového objezdu omezí dopravu v Kyjově. Až na devět měsíců

Kyjov – Na omezení se musí připravit řidiči v Kyjově. Na křižovatce tamní Nerudovy a Havlíčkovy ulice začnou dělníci s výstavbou kruhového objezdu. Jde o jedno z dopravně nejvytíženějších míst ve městě.

Místa pro stavbu nových domů? Kelčany čekají na schválení územního plánu

Kelčany – Na lepší časy se blýská s výstavbou rodinných domů v Kelčanech. Nový územní plán, jehož schválení starosta Radim Konečný předpokládá v dubnu či květnu, umožní vznik i desítky nových staveb.

Oprava silnice mezi Čejčí a Terezínem: sto metrů vyjde na milion korun

Terezín, Čejč – Spolufinancování rekonstrukce silnice druhé třídy mezi obcemi Terezín a Čejč minulý týden schválili krajští zastupitelé. Projekt oprav této cesty připravují aktuálně silničáři k registraci do unijního dotačního programu.

Farnost odkoupí budovu zdravotnické školy

Kyjov - Jihomoravské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo prodej bývalé budovy zdravotnické školy v Kyjově. Odkoupí ji tamní římskokatolická farnost, která kraji zaplatí částku skoro devatenáct a půl milionu korun. Jde o čtyřpodlažní budovu nacházející se v Komenského ulici v Kyjově, která byla postavena v roce 1898. Farnost chce v místě zbudovat církevní mateřskou a základní školu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT