VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KYJOV

Zloděj vybral v kanceláři trezor. Způsobil škodu za desítky tisíc

Vracov – Zmizel alkohol i cigarety. Zato v prodejně potravin zůstal otevřený trezor. To je následek vloupání, ke kterému došlo ve Vracově v noci na čtvrtek. Policie o případu informovala v úterý.

Obyvatelé Sobůlek čekají na cyklostezku ke Kyjovu marně

Sobůlky – Bez šance zatím vypadá vybudování cyklostezky spojující Sobůlky s Kyjovem. Stavbu si přejí někteří obyvatelé. Obec ve svém plánu rozvoje na další léta zařadila chybějící cestu pro cyklisty a jezdce na kolečkových bruslích ke svým slabým stránkám.

Dražil se dres Pavla Nedvěda. Peníze putovaly do nemocnice v Kyjově

Kyjov – Ve Spolkovém domě v Ratíškovicích se nedávno pořádalo vyhlášení nejlepších fotbalových hráčů, trenérů a funkcionářů Hodonínska za rok 2017. To vzniklo z iniciativy předsedy OFS Hodonín Petra Kotáska. Na galavečeru se zároveň podařilo vydražit dres Pavla Nedvěda. „Povedlo se nám sehnat dres Pavla Nedvěda, který jsme ten večer vydražili. Dres jsme vydražili za pětadvacet tisíc korun českých. Ty jsme se spolu s paní senátorkou a starostkou Ratíškovic Annou Hubáčkovou rozhodli věnovat dětskému oddělení v nemocnici Kyjov,“ řekl Petr Kotásek. 

Radní rozhodnou o sanitkách nebo astronomickém přístroji

Kyjov, Veselí nad Moravou – Krajští radní mají na pondělním zasedání dát zelenou několika investicím. Do kyjovské nemocnice by měly zamířit dva nové sanitní vozy. Navíc by tam mělo přibýt přístrojové vybavení pro lékařskou mikrobiologii a laboratorní diagnostiku.

Vedoucí sboru z Vacenovic daroval padesát litrů své krve. Pomáhá tak už od vojny

Vacenovice - Zdeněk Novotný z Vacenovic na Hodonínsku se o svoji krev podělil bezplatně tento měsíc už posté. Lidem tak věnoval zhruba padesát litrů životadárné tekutiny. Mezi dárci krve vyrůstal odmalička. „Otec byl předseda místní organizace Československého červeného kříže a naproti bydlela Božena Lungová, která pořádala hromadné nábory dárců,“ říká držitel zlatého kříže třetí třídy Zdeněk Novotný.

Pěvecké soubory v Kyjově přivítají jaro. Zazní žertovné písně i vtipné básničky

Kyjov – Sedm pěveckých souborů se představí na již patnáctém ročníku Jarního zpívání před kyjovskou radnicí. Celý program budou moderovat členky ženského sboru Tragačnice. „Máme vymyšlené vlastní žertovné texty na melodie písniček nebo vtipné básničky,“ informovala za Tragačnice Eva Soldánová.

Archlebov chce novou čističku, schválil pořízení dokumentace

Archlebov – Krok k výstavbě nové čističky odpadních vod udělali zastupitelé Archlebova na svém posledním zasedání. Odsouhlasili pořízení projektové dokumentace.

Slzy pro cukrářky znamenaly sladké vítězství. Vyhrály soutěž v Hradci Králové

Bzenec /FOTOGALERIE/ - Čtveřice studentek Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví ve Bzenci na Hodonínsku kralovala na mistrovství České republiky kuchařského a cukrářského umění v Hradci Králové. Zářily v konkurenci 240 soutěžících, včetně konkurence z Německa a Slovenska. „Když vyhlásili první místo, byla jsem velice šťastná. I slza mi dojetím ukápla,“ svěřuje se nejlepší kadetka Veronika Prokopová.

Filmový festival diváky zavede mezi kosatky či do Amazonie

Kyjov – Promítání těch nejlepších českých i zahraničních cestovatelských a outdoorových filmů nabídne mezinárodní festival Expediční kamera. Diváci se mohou těšit například na film Oddaný, který je zavede pod hladinu norského moře mezi kosatky.

Nové vinařství získalo šampióna. Za tramín červený

Vracov – Šampiónem Josefského koštu vín ve Vracově, který má více než padesátiletou tradici, se stal Tramín červený 2016 z domácího Vinařství pánů z Lipé, které navazuje na středověkou tradici pěstování hroznů a výroby vína na jižní Moravě.

Chybí krev. V kyjovské nemocnici ji musí dokupovat

Kyjov – Když v minulých dnech přišli do nemocnice v Kyjově pánové z Mužského sboru z Vacenovic, bylo veselo především na hematologickém a transfuzním oddělení. Folkloristé dodrželi tradici a darovali krev. Radost však personálu a vedení zdravotnického zařízení dělají ještě něčím jiným: hledají nové dárce. Kyjovská nemocnice se totiž potýká s nedostatkem krevních zásob a začíná být nesoběstačná. „Snažíme se pomoci,“ říkal člen sboru Zdeněk Novotný.

V Kyjově začínají stavět kruhový objezd

Kyjov - S dopravními omezeními musí od pondělí počítat řidiči v Kyjově. Dělníci začínají s přestavbou křižovatky ulic Nerudova a Havlíčkova v kruhový objezd. „Úpravy povedou k usměrnění dopravy a budou současně působit jako zklidňující prvek při vjezdu do města,“ uvedli Kyjovští.

Kyjov se rozroste o pětatřicet domů. Na jihovýchodě vyroste rezidenční čtvrť

Kyjov – Rezidenční čtvrť s pětatřiceti moderními nízkoenergetickými rodinnými domy se chystá na jihovýchodě Kyjova na Hodonínsku. „Je to lokalita, kde je v současnosti proluka mezi zástavbou ve směru do Milotic a zahradami v Havlíčkově ulici směrem do města,“ přiblížil na posledním jednání zastupitelů umístění Rezidence Javorová jednatel investorské firmy Pavel Ďurina.

OBRAZEM: Kraslice, kam oko dohlédne. Vacenovice lákaly unikátní výstavou

Vacenovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na tři dny se Vacenovice staly Mekkou velikonočních kraslic. V obci v pátek začala celostátní výstava, která se v obci koná každé čtyři roky.

Před kamiony ochrání cyklostezka. Povede od Strážnice do Bzence

Bzenec – Stovky cyklistů i bruslařů se od jara do podzimu prohánějí ve stínu lesa po cyklostezce spojující Ratíškovice a bzenecký Přívoz na Hodonínsku. Oblíbená trasa se má prodloužit o více než tři kilometry.

Mužský pěvecký sbor z Vacenovic daroval krev. Letos už po třinácté

Kyjov – Svým zpěvem pomáhali lidem k dobré náladě. Rozhodli se však pomáhat ještě jinak – Mužský sbor z Vacenovic v úterý daroval krev v kyjovské transfuzní stanici. Už po třinácté. „Ve Vacenovicích má darování krve dlouholetou tradici. Po čase jsme zjistili, že víc jak půlka členů sboru chodí darovat krev. A tak jsme zorganizovali tuto tradici,“ informoval hlavní organizátor sboru Zdeněk Novotný, který pokořil svůj osobní rekord – krev letos daroval již po sté.

Výstavba kruhového objezdu omezí dopravu v Kyjově. Až na devět měsíců

Kyjov – Na omezení se musí připravit řidiči v Kyjově. Na křižovatce tamní Nerudovy a Havlíčkovy ulice začnou dělníci s výstavbou kruhového objezdu. Jde o jedno z dopravně nejvytíženějších míst ve městě.

Místa pro stavbu nových domů? Kelčany čekají na schválení územního plánu

Kelčany – Na lepší časy se blýská s výstavbou rodinných domů v Kelčanech. Nový územní plán, jehož schválení starosta Radim Konečný předpokládá v dubnu či květnu, umožní vznik i desítky nových staveb.

Oprava silnice mezi Čejčí a Terezínem: sto metrů vyjde na milion korun

Terezín, Čejč – Spolufinancování rekonstrukce silnice druhé třídy mezi obcemi Terezín a Čejč minulý týden schválili krajští zastupitelé. Projekt oprav této cesty připravují aktuálně silničáři k registraci do unijního dotačního programu.

Farnost odkoupí budovu zdravotnické školy

Kyjov - Jihomoravské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo prodej bývalé budovy zdravotnické školy v Kyjově. Odkoupí ji tamní římskokatolická farnost, která kraji zaplatí částku skoro devatenáct a půl milionu korun. Jde o čtyřpodlažní budovu nacházející se v Komenského ulici v Kyjově, která byla postavena v roce 1898. Farnost chce v místě zbudovat církevní mateřskou a základní školu.

Policejní toxi tým překazil výrobu pervitinu. V rekreační chatě na Kyjovsku

Kyjovsko – Kriminalisté z toxi týmu zasáhli při výrobě pervitinu v rekreační chatě na Kyjovsku. Také už zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže z Hodonínska kvůli nedovolené výrobě a jinému nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Za vinu mu je kladena opakovaná výroba pervitinu v řádech desítek gramů,“ uvedl v pondělí policejní mluvčí Petr Zámečník.

Výstava vín nabídla 247 vzorků. Návštěvníkům vadila sladkost i chuť po síře

Skoronice – Sál obecního domu ve Skoronicích plný lidí se skleničkami v rukou, kteří se shromažďují okolo stolu zaplněného celkem 247 vzorky vín. Hojná účast obvykle značí úspešnou akci, avšak v tomto případě je opak pravdou. Počet vzorků byl podle pořadatelů spíše průměrný.

Dvousetmilionová idea. Při modernizaci koupaliště má vyrůst také krytý bazén

Kyjov – Přibližně čtyřicítka obyvatel Kyjova na Hodonínsku přispěchala se svými názory na modernizaci městského koupaliště. Lidé se setkali s vedením radnice, které představilo preferovanou variantu změny. Součástí plovárny se stane i nový krytý bazén. „S modernizaci areálu bychom chtěli začít na podzim,“ poznamenal mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Kanalizaci ve Vlkoši staví už dvě zimy. Dokončení komplikuje spodní voda

Vlkoš – Koncem loňského října měli mít dělníci ve Vlkoši na Hodonínsku hotovo a tamní odpad měl končit v nové kanalizaci za téměř padesát milionů korun. Jenže cena vzrostla a termín dokončení se posunul na konec dubna.

Vína vystaví přes sto vinařství, lidé mohou ochutnat víc než čtyři stovky vzorků

Žeravice - V Žeravicích se uskuteční už 47. ročník Výstavy vín. Pořadatelé návštěvníkům nabídnou k ochutnání více než 400 vzorků.

AKTUALIZOVÁNO

V Hovoranech postaví kruhový objezd. Bude stát 120 milionů

Hovorany /FOTOGALERIE/ – Zvýšení bezpečnosti si od nového kruhového objezdu slibují lidé v Hovoranech. Vznikne na okraji obce, kudy vede frekventovaná trasa mezi Hodonínem a Brnem. Aktuálně připravovaná stavba vyjde přibližně na sto dvacet milionů korun. „Mnohokrát jsem na této křižovatce zažil dopravní problém. Kruhový objezd patří na každou problematickou křižovatku,“ je přesvědčený například obyvatel Hovoran Marek Zahnaš.

Desítky nových míst před nemocnicemi. Na výstavbu parkoviště se složí obce

Jižní Morava – Řidiči sice mohou u nemocnice v Kyjově na Hodonínsku odstavit auto na některém ze 123 míst poměrně moderního parkoviště, ne však vždy. Své o tom ví třeba Zdeněk Novotný z nedalekých Vacenovic, který přijíždí do nemocnice několikrát ročně i jako dárce krve. „Už dvakrát se mi stalo, že jsem byl neúspěšný, prostě všechna stání byla obsazená. Navíc jsem musel čekat, než se mi uvolní závora, abych mohl aspoň vyjet,“ posteskl si.

Radek Šťastný uvařil drkotinu roku a ovládl milotický košt

Milotice /FOTOGALERIE/ – Vůně a chuť drkotiny neboli huspeniny přilákaly na festival této sulcové pochutiny do Milotic letos rekordní počet návštěvníků od prvního ročníku v roce 2012. „Jsem tu poprvé a poměrně náhodou, chutnají mi hodně masité vzorky,“ svěřil se Bronislav Slavík ze sousedních Dubňan.

Slavná stavebnice Merkur míří do Kyjova

Kyjov – Některým po přečtení toho názvu vytanou na mysli vzpomínky na dětství. Merkur. Legendární stavebnice neodmyslitelně patřila k volným chvílím mnoha dětí i dospívajících nejen na Hodonínsku. Co všechno lze s Merkurem vytvořit, se nyní lidé dozvědí ve Vlastivědném muzeu v Kyjově. Od osmnáctého února tam začíná speciální výstava.

Stánky zvýší komfort trhů. Stát budou přibližně 240 tisíc korun

Milotice - O skoro čtvrt milionu korun požádal svazek obcí Mikroregionu Nový dvůr. Peníze by rád získal od Jihomoravského kraje na nákup stánků, které následně poslouží pro tradiční trh místních výrobků.

Vracov chystá novou tribunu. Přednost ale má oprava náměstí a rodinné domy

Vracov - Vracovští sportovci se mají v budoucnu dočkat nového zázemí na městském stadionu. Vedení radnice tento měsíc vyhlásilo  výběrové řízení na vypracování projektové dokumentace. „Chtěli bychom novou tribunu i šatny, nové zázemí by tak měli získat fotbalisté, tenisté i hokejisté,“ řekl vracovský starosta Jaromír Repík.

Nástupce odvolané Křivákové? Kyjovské nemocnici chce ředitelovat pět zájemců

Kyjov, Brno - Konkurz na nového ředitele Nemocnice Kyjov jde do finále. Zájemci mohli své přihlášky posílat na personální oddělení jihomoravského Krajského úřadu do posledního lednového dne. „Přihlásilo se pět uchazečů,“ informovala mluvčí krajského úřadu Monika Brindzáková.

Klokaní maso došlo už v pátek. Festival řízků si však hosté nemohli vynachválit

Bukovany – Plná místnost návštěvníků, vůně řízků a stylový interiér dokreslený plápolajícími svíčkami na stolech. Tak by se dala vystihnout příjemná atmosféra v Mlynářské restauraci Bukovanského mlýna, kde se o víkendu koná už třetí ročník oblíbeného Festivalu řízků.

AKTUALIZOVÁNO

Řidička nabourala do sloupu veřejného osvětlení. Musel ho odstranit jeřáb

Strážovice /FOTO/ – Plné ruce práce měli zejména hasiči po dopravní nehodě osobního vozu Škoda Citigo. Ten v pátek ráno narazil ve Strážovicích do sloupu veřejného osvětlení.

Podržte mi měřák, požádal podvodník důchodkyni. Mezitím jí vykradl byt

Kyjov – Policisté hledají podvodníka, který okradl v Kyjově osmdesátiletou ženu o peníze a šperky za dvacet tisíc korun.

Kříž dostane nové základy, sochy zrestaurují. Opravy vyjdou na půl milionu

Skalka – Tři sakrální stavby umístěné před obecním úřadem ve Skalce se konečně dočkají opravy. Jedná se o litinový kříž s korpusem Ježíše Krista z roku 1862 a dvě pískovcové sochy Sedmibolestné Panny Marie a Svatého Jana Nepomuckého z roku 1889.

Cenné kříže čeká nákladná oprava, v minulosti je znehodnotil nátěr

Kelčany – Opravy se dočkají dva kříže stojící v Kelčanech. Představitelé vsi chystají práce na jarní měsíce, nutný je však zisk krajské dotace. Restaurování se týká kříže u kelčanských búd a Ingrova kříže, který v roce 1942 věnovala obci rodina Václava Ingra.

V Hovoranech vzniknou nová místa pro domy. Je vyhlášená soutěž projektantů

Hovorany - Veřejnou soutěž pro projektanty, kteří by vypracovali plán inženýrských sítí pro výstavbu nových rodinných domů v lokalitě Krátké noviny 2, vyhlásilo vedení obce Hovoran.

Farnost chce v Kyjově své školy. Radní prodej za dvacet milionů doporučili

Kyjov – Bezmála dvacet milionů korun má zaplatit římskokatolická farnost v Kyjově za budovu někdejší střední zdravotnické školy. Prodej v pondělí jihomoravskému zastupitelstvu doporučili krajští radní.

Mužské sbory ovládly Vacenovice. Už po čtrnácté

Vacenovice - Lide si mohli v neděli odpoledne ve Vacenovicích nejen poslechnout, ale také zazpívat lidové písničky ze všech koutů Slovácka. Sál Hospody U Letochů totiž hosti už čtrnácté Předfašaňkové setkání mužských sborů.

Knihu vrátí čtenáři až v cílové stanici

Kyjov – Regálů s knihami si v posledních dnech mohou všimnout cestující na železničním nádraží v Kyjově. Lidé mají možnost si je půjčit a zase vrátit do „vlakové knihovny“ v cílové stanici.

Po půlnoci narazilo do zděného plotu auto. Řidič byl opilý

Kyjov /FOTOGALERIE/ – Majitelku rodinného domu v Kyjově v ulici Sídliště M. Švabinského vyrušila velká rána. Do zdi narazilo auto.

Změny ve vedení nemocnic? Kraj hledá šéfa zatím jen v Kyjově

Kyjov – Téměř po čtyřech letech otevřel krajský úřad nové výběrové řízení na ředitele nemocnice v Kyjově na Hodonínsku. Ani jeden z předchozích konkurzů neskončil jmenováním vítěze. Současní zájemci se mohou hlásit na personálním oddělení do konce ledna.

Nová kabina usnadní cestu vozíčkářům i důchodcům. Na úřad či do hospody

Žádovice – Pomoc pro hendikepované. Nově vybudované bezbariérové přístupy za tři miliony korun dostanou v Žádovicích úřad, kulturní dům a obecní hospoda. „Jedná se o venkovní kabinu pro vozíčkáře a důchodce, kteří mají problémy s pohybem,“ sdělil starosta Žádovic Bronislav Seďa. 

Domanínský kulturní dům i kuželna se dočkají zateplení

Domanín – Domanínští chystají zateplení několika budov. Nového kabátu se dočká kuželna i kulturní dům pocházející z roku 1929.

Auto se srazilo s dodávkou. U Ždánic

Ždánice - Patrně první sněhová nadílka letošního roku přispěla k večerní nehodě u Ždánic. „Srazilo se zde osobní auto s dodávkou. Na místě se zranil jeden z řidič. Poskytli jsme mu první pomoc a předali do péče záchranářů," informovali hasiči na webu Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

Habánský sklep se vrátí do minulosti. Pod radnicí se otevře unikátní muzeum

Vacenovice /FOTOGALERIE/ - Unikátní muzeum zaměřené na habánskou historii vznikne ve Vacenovicích na Hodonínsku. Otevřít má v Habánském sklepě pod radnicí v příštím roce. „Právě připravujeme výběrové řízení na zajištění stavebních úprav, chceme jej vypsat ještě tuto zimu,“ řekla starostka víc než dvoutisícové obce Jana Bačíková.

Na mokré silnici sjela řidička do příkopu. Auto zůstalo obrácené na střeše

Kyjov – V příkopu a na střeše skončila třicetiletá řidička seatu, která jela v neděli ráno ze Svatobořic směrem na Kyjov.

V Hýslech přibude více parkovacích míst. Vzniknou u bytovek

Hýsly – Opravené silnice kolem bytovek se dočkají obyvatelé Hýsel. Jde o jednu z letošních investic obce. Součástí se stane výstavba nových parkovacích míst.

Šikana v centru služeb seniorům: kraj je pro kontrolu

Kyjov - Napjaté vztahy panují mezi personálem Centra služeb pro seniory v Kyjově. Táhnoucí se problémy se dostaly už i k představitelům Jihomoravského kraje, který zařízení spravuje. Část zaměstnanců si stěžuje na ředitelku, která podle nich personál šikanuje. Ta však taková tvrzení striktně odmítá. Oporu má v ostatních podřízených.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT