VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

OBRAZEM: Premiéra. Pouťové atrakce bavily hosty strážnického skanzenu

Strážnice – Letos poprvé si mohli návštěvníci strážnického skanzenu užít atmosféru poutí, jak ji znali naši předkové.

Opraví most do veselského zámeckého parku. Zbytek památek příště

Veselí nad Moravou – Regenerace městské památkové zóny. To je program ministerstva kultury, díky kterému dostalo Veselí nad Moravou dotaci dvě stě tisíc korun na rekonstrukci mostu v zámeckém parku. „Cílem programu je podpora oprav objektů, které mají povahu státní památky," uvedl veselský místostarosta Petr Kolář.

Krizové bydlení? Zatím se rýsuje pouze ve Veselí

Veselí nad Moravou – Nezájem o byt o rozloze padesát metrů čtverečných. To je jeden z důvodů, proč veselští městští radní chtějí najít nový vhodný prostor pro krizové ubytování. Tímto úkolem pověřili odbor sociálních věcí a zdravotnictví. „Všichni měli zájem o bydlení delší, než umožňuje krizová varianta," uvedl vedoucí odboru Vlastimil Hruška s tím, že vhodné ubytování mají najít do září. Tento byt bude menší, vybavený alespoň čtyřmi postelemi, sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou.

Beseda u bigbítu: Hudebníci zpívali o lásce, i o problémech společnosti

Tasov /FOTOGALERIE/ – Střelbu z pušek nahradily melodie a rytmus. V pátek odstartovala na střelnici za Tasovem Beseda u bigbítu. Stavět se začalo už ve středu ráno. Za dva dny se už tyčily tři hudební scény i různé stánky. Někteří lidé využili možnosti si svou návštěvu odpracovat. „Jsem zde jako dobrovolník. Rozdělili nás do skupin, každý pomáhá s něčím jiným. Denně odpracuji asi tři hodiny a pak se můžu bavit," vysvětlila Martina Bedakovič z Brna. Zrovna trávila čas se skupinou přátel, kteří na festival přijeli v malém nákladním volkswagenu. Nepotřebovali ani stan.

Vstup do základní školy? Nově bezbariérový

Moravský Písek – Po více jak deseti letech čeká Základní školu v Moravském Písku rekonstrukce, která má formu přístavby třípodlažní budovy. „V přízemí bude zázemí pro kuchyň. V každém patře pak chystáme třídu, sociální zařízení a kabinet," přiblížila starostka Hana Habartová s tím, že novinkou bude bezbariérový přístup, který doteď škole chyběl.

Nový projekt vylepší podmínky pro cykloturistiku na Strážnicku

Strážnicko – Jedenáct obcí se zapojí do projektu, který zastřešuje Místní akční skupina Strážnicko. Výsledkem bude nové zázemí pro cyklisty i lepší značení tras v terénu. „Projekt Cykloresort Strážnicko vznikl jako podpora místní cykloturistiky. Na jeho pokrytí jsme částečně získali dotace z Jihomoravského kraje," uvedla administrátorka Marie Chalupová.

Zámek chátrá dál. Na okolí leží dluhy

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Už před více než třemi lety měl začít turisty ve Veselí nad Moravou ubytovávat u řeky nový hotel. Ten měl vzniknout po velké rekonstrukci tamního zámku. Jenže opravy už roky stojí a historická stavba chátrá dál.

Blatnická Stodolní scéna zavoněla uměním, pohodou a létem

Blatnice pod svatým Antonínkem – Premiérový den třetí sezony Stodolní scény se letos posunul kvůli rekonstrukci až na poslední červencový víkend.

Kultura a zdraví jsou ve Veselí levnější. Díky slevovým pasům

Veselí nad Moravou – Čerpat slevy pomocí rodinných a senior pasů mají možnost obyvatelé Veselí nad Moravou už tři roky. Až nyní se ale město zapsalo mezi poskytovatele, kteří jsou sdružení pod hlavičkou těchto projektů. „Jsou to celokrajské projekty, které mají za účel motivovat lidi k návštěvě kulturních akcí," vysvětlil ředitel Veselského kulturního centra Michal Blažíček. Dodal, že ze začátku byl projekt spíše na zkoušku a ani on nevěděl, co od něj vlastně čekat.

Římskokatolický kostel v Kněždubu dostane novou střechu

Kněždub - Teprve čtrnáct dní má kněždubská farnost nového duchovního. Nyní se chystá další změna. Římskokatolický kostel svatého Jana Křtitele dostane novou střechu.

OBRAZEM: Noe poprvé vyplul po Baťově kanále

Vnorovy – Před rokem se objevila myšlenka na opravu staré osobní lodi na Baťově kanále ve Vnorovech, která nemohla vyplout za špatného počasí. V pátek se dočkala křtu úplně nová loď, která nese jméno Noe. Její kmotři nejdříve otevřeli šampaňské na oslavu a vydali se na plavbu spolu s odborníky. Podruhé loď vyplula v pět hodin odpoledne, kdy se svezlo už více lidí.

Strážníci hlásí konec společných hlídek se státní policií

Veselí nad Moravou – Před pěti lety sloužilo ve Veselí nad Moravou patnáct strážníků. Tehdy město uzavřelo koordinační dohodu se státní policí, vznikly takzvané noční smíšené hlídky. Utvořil je policista městský a státní. A veselský sbor o dvě místa zeštíhlel.

Festival Slunce rozezvučel Strážnici. Druhá tráva oslavila 25 let

Strážnice /FOTOGALERIE/ – Slunce opět prozářilo zámeckou zahradu ve Strážnici. Sedmnáctý ročník folkového festivalu hostil tři dny amfiteátr Zámek. Podle organizátorů ho za tu dobu navštívilo zhruba pět tisíc lidí. „S kamarádkami jsme přijely už ve čtvrtek, jsme celkem tři Jarušky a jedna Marcelka. Do Strážnice jezdíme od roku 1992, ještě když tu býval festival Zahrada," řekla návštěvnice a ředitelka školy v Lipovci Jaroslava Školařová.

Veselští biketrialisté vyhrávají. Nemají ale dostatečný prostor na trénink

Veselí nad Moravou – Biketrial. Závody na speciálních horských kolech, kdy v omezeném čase musí jezdec překonat všechny překážky a neupadnout. Tento adrenalinový sport se druhým rokem rozvíjí pod záštitou Domu dětí a mládeže ve Veselí nad Moravou. V současné době je plocha pro tuto zábavu vedle skateparku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení