VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

Ve starém domě vzniknou byty. Malby, které zdobí průčelí, se dočkají restaurace

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Až čtyřiačtyřicet nových bytů a čtyři komunitní jednotky nabídne bydlení pro staré lidi v Tyršově ulici ve Veselí nad Moravou. Jejich domovem se stane původně zemský dům s číslem popisným 712, kde sídlil do roku 2011 finanční úřad. „Hledali jsme chátrající, větší objekt v okrese Hodonín. Společně s městem se nám daří uskutečnit projekt, který poslouží penzistům a osobám v horší situaci, a to nejen finanční," uvedl Martin Lejsal z firmy Odex Group, která má přestavbu na starosti.

Panský dvůr: kola po šesti letech může nahradit restaurace

Veselí nad Moravou - Letos to budou čtyři roky od znovuotevření veselského Panského dvora po jeho rozsáhlé rekonstrukci. Ta trvala téměř dva roky a stála šedesát milionů korun. Teď to vypadá, že se na stavení uskuteční další změny. „Udržitelnost projektu končí na konci příštího roku. Nyní se zabýváme tím, zda má objekt fungovat nadále tak jako doteď, což bere ročně z rozpočtu tři a půl milionu korun," sdělil veselský místostarosta Petr Kolář.

Báňský úřad stopl přípravu těžby štěrkopísku

Hodonínsko – Lidem z okolí chystané těžby štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem se zřejmě trochu ulevilo. Přípravy dobývací oblasti a těžebního jezera prozatím zastavila Státní báňská správa. Proti těžbě se postavilo také čtrnáct tisíc lidí, podepsaných pod petici Ne! ohrožení zdroje pitné vody pro Hodonínsko.

AKTUALIZOVÁNO

Konečně. Cyklisté se poprvé projeli na nové stezce mezi Veselím a Blatnicí

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Anotnínkem – Téměř dvě stě lidí se za sobotního mrazivého počasí sešlo ve Veselí nad Moravou na otevření nové cyklostezky směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Komár jako ráj? V areálu veselského koupaliště se lidé opálí i na střeše

Veselí nad Moravou – Odpočinková zóna, opalování na střeše nebo nové zázemí pro plavčíky a pokladnu. Areál Komár ve Veselí nad Moravou, který přiléhá k tamnímu koupališti, se změní k nepoznání. Nyní je jasné jak. Přestavba až za 60 milionů potrvá roky.

Nejen místo pro ředitelnu nabídne podle plánu přízemí stacionáře Toník

Veselí nad Moravou – Ředitelna, kancelář ekonomky, archiv, místnost pro pohybové aktivity a sklad hraček veselské mateřské školy Kollárova. To vše by mělo vzniknout v přízemí denního stacionáře Toník ve Veselí nad Moravou. „V mateřské škole je pouze malá kancelář pro zástupkyni. Je tedy zapotřebí vybudovat ředitelnu a zázemí pro ekonomku," vysvětlila ředitelka školy Blanka Černochová.

Z Veselí zamířilo deset tisíc do Brazílie. Na stavbu kapličky v Baťově městě

Veselí nad Moravou - Deset tisíc korun zamířilo z Veselí nad Moravou do brazilského města Batayporã ve státě Mato Grosso do Sul. Dar posloužil na výstavbu kapličky v posledním ze čtyř takzvaných Baťových měst.

Konvicový závod vyhrála Davulka. Litr vody uvařila nejrychleji

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/ – Ocet, cibule, koření a hlavně zdravá rajčata a žádné fabrikované příměsi. To je základ kvalitního kečupu. Historie dnes běžně dostupné červené omáčky k párku nebo hranolkům sahá až do sedmnáctého či osmnáctého století. Doma ji ale vyrábí už málokdo. Jak takové kečupy chutnají, mohli vyzkoušet návštěvníci koštu ve Tvarožné Lhotě.

O hodinu více pohybu má zabránit obezitě. I ve Veselí

Veselí nad Moravou – Základní škola Hutník ve Veselí nad Moravou se nedávno zapojila do pokusného ověřování programu Hodina pohybu navíc. „Vedení školu přihlásilo, protože zastává názor, že každá hodina pohybu navíc prospívá dětem všeho věku," prohlásila zástupkyně ředitele Šárka Vávrová.

Vznik průmyslové zóny ve Veselí nad Moravou? Vláda jednání odkládá

Veselí nad Moravou – Místo až pro patnáct firem na ploše jedenatřiceti hektarů má nabídnout nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou. To by znamenalo až šest set pracovních míst. Jak už Hodonínský deník Rovnost před časem informoval, předpokládané náklady na vybudování zóny jsou 269 milionů korun.

Vlaky z Brna do Veselí nad Moravou pojedou rychleji

Jižní Morava – Rychlejší a pohodlnější dopravu mezi Brnem a Veselím nad Moravou má zajistit modernizace takzvané Vlárské dráhy. Vlaky tak nově pojedou po kompletně elektrizované trati. „Cílem je dopravu zrychlit, v důležitých uzlech by na sebe měly také komfortně navazovat vlaky a autobusy," uvedl Radek Čech ze Správy železniční dopravní cesty. V některých rovných úsecích vlaky pojedou rychlostí 140 kilometrů za hodinu.

Místo zbořené zámecké salajky může ve Veselí nad Moravou vyrůst hotel

Veselí nad Moravou – Parkovací místa, hotel a nové zázemí pro přístaviště. To vše může vzniknout ve Veselí nad Moravou na místě zbořené zámecké budovy, která dříve sloužila jako depo pro vlaky – salajky. „V současnosti je nutné přistoupit ke zpracování veřejné soutěže. Důležité je, aby tady byly stavby, které napomohou rozvinutí cestovního ruchu nejen na přilehlém Baťově kanále," sdělil veselský místostarosta Petr Kolář.

Nová parkovací místa a chodníky přibudou ve Veselí. Za miliony

Veselí nad Moravou – Do konce příštího roku se mají lidé z Veselí nad Moravou dočkat konce druhé fáze modernizace sídliště Kovářská. Alespoň podle současného plánu. „Jedná se o zásadní zvětšení parkovacích míst a výsadbu zeleně spolu s pořízením laviček a odpadkových košů," sdělil veselský starosta Miloš Kozumplík. Dále přibudou v druhé etapě nové chodníky a veřejné osvětlení. Předpokládaná cena se pohybuje mezi šesti a sedmi miliony korun.

Nový ředitel Národního ústavu lidové kultury chce rozvoj skanzenu

Strážnice – Po téměř dvaceti letech opustil post ředitele Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici Jan Krist. Od října na toto místo usedl dosavadní zástupce Martin Šimša. O jeho jménu se nejen mezi folkloristy hovořilo delší dobu, až nedávno ovšem oficiálně dostal důvěru od ministerstva kultury. Spolu s dalšími třemi protikandidáty se zúčastnil výběrového řízení. Každý z nich musel například sepsat a představit svou vizi o poslání a dalším směřování strážnického ústavu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT