VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: VESELÍ NAD MORAVOU

V příštím roce se opravy dočkají čtyři železniční přejezdy

Slovácko – Především na Veselsku se mají v příštím roce dočkat komfortnějších přejezdů přes železniční koleje. Správa železniční dopravní cesty chystá opravu hned čtyř přejezdů za pětadvacet milionů korun.

Dotace na veselskou zónu? Vláda jednání znovu odložila

Veselí nad Moravou – Od září se táhne jednání vlády o udělení grantů na výstavbu nových průmyslových zón. Z tohoto dotačního titulu by měla vzniknout i ta ve Veselí nad Moravou. Jednání ale ve středu znovu nedopadlo. Důvodem byla námitka ministerstva zemědělství ohledně půdy, aby u lokality ve Veselí nad Lužnicí byla podmínka. „Očekávám, že ministr zemědělství bude schopný starostům dotčených obcí i hejtmanům svůj postoj vysvětlit. Předpokládám, že za podpory starostů se podaří jeho stanovisko zvrátit," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Obousměrný provoz odmítají. Kritici sháněli podpisy, vzdají se i předzahrádek

Veselí nad Moravou – Auta zaparkovaná z obou stran silnice, další mezi nimi kličkují a dávají si navzájem přednost. Tak to vypadá ve Veselí nad Moravou v ulici Na Drahách. Tuto situaci by chtěli městští radní řešit projektem, který počítá se zřízením obousměrného provozu v ulici, podélným parkováním, zpevněným přístupem k rodinným domům a zrušením jednoho chodníku.

Kněždubská výstava papoušků lákala hosty až z Čech či Slovenska

Kněždub /FOTOGALERIE/ – Až ze západních Čech nebo slovenské Nitry zamířili do Kněždubu milovníci papoušků. O víkendu tady místní uspořádali už tradiční výstavu exotického ptactva.

Ve starém domě vzniknou byty. Malby, které zdobí průčelí, se dočkají restaurace

Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Až čtyřiačtyřicet nových bytů a čtyři komunitní jednotky nabídne bydlení pro staré lidi v Tyršově ulici ve Veselí nad Moravou. Jejich domovem se stane původně zemský dům s číslem popisným 712, kde sídlil do roku 2011 finanční úřad. „Hledali jsme chátrající, větší objekt v okrese Hodonín. Společně s městem se nám daří uskutečnit projekt, který poslouží penzistům a osobám v horší situaci, a to nejen finanční," uvedl Martin Lejsal z firmy Odex Group, která má přestavbu na starosti.

Panský dvůr: kola po šesti letech může nahradit restaurace

Veselí nad Moravou - Letos to budou čtyři roky od znovuotevření veselského Panského dvora po jeho rozsáhlé rekonstrukci. Ta trvala téměř dva roky a stála šedesát milionů korun. Teď to vypadá, že se na stavení uskuteční další změny. „Udržitelnost projektu končí na konci příštího roku. Nyní se zabýváme tím, zda má objekt fungovat nadále tak jako doteď, což bere ročně z rozpočtu tři a půl milionu korun," sdělil veselský místostarosta Petr Kolář.

Báňský úřad stopl přípravu těžby štěrkopísku

Hodonínsko – Lidem z okolí chystané těžby štěrkopísku mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem se zřejmě trochu ulevilo. Přípravy dobývací oblasti a těžebního jezera prozatím zastavila Státní báňská správa. Proti těžbě se postavilo také čtrnáct tisíc lidí, podepsaných pod petici Ne! ohrožení zdroje pitné vody pro Hodonínsko.

AKTUALIZOVÁNO

Konečně. Cyklisté se poprvé projeli na nové stezce mezi Veselím a Blatnicí

Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Anotnínkem – Téměř dvě stě lidí se za sobotního mrazivého počasí sešlo ve Veselí nad Moravou na otevření nové cyklostezky směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Komár jako ráj? V areálu veselského koupaliště se lidé opálí i na střeše

Veselí nad Moravou – Odpočinková zóna, opalování na střeše nebo nové zázemí pro plavčíky a pokladnu. Areál Komár ve Veselí nad Moravou, který přiléhá k tamnímu koupališti, se změní k nepoznání. Nyní je jasné jak. Přestavba až za 60 milionů potrvá roky.

Nejen místo pro ředitelnu nabídne podle plánu přízemí stacionáře Toník

Veselí nad Moravou – Ředitelna, kancelář ekonomky, archiv, místnost pro pohybové aktivity a sklad hraček veselské mateřské školy Kollárova. To vše by mělo vzniknout v přízemí denního stacionáře Toník ve Veselí nad Moravou. „V mateřské škole je pouze malá kancelář pro zástupkyni. Je tedy zapotřebí vybudovat ředitelnu a zázemí pro ekonomku," vysvětlila ředitelka školy Blanka Černochová.

Z Veselí zamířilo deset tisíc do Brazílie. Na stavbu kapličky v Baťově městě

Veselí nad Moravou - Deset tisíc korun zamířilo z Veselí nad Moravou do brazilského města Batayporã ve státě Mato Grosso do Sul. Dar posloužil na výstavbu kapličky v posledním ze čtyř takzvaných Baťových měst.

Konvicový závod vyhrála Davulka. Litr vody uvařila nejrychleji

Tvarožná Lhota /FOTOGALERIE/ – Ocet, cibule, koření a hlavně zdravá rajčata a žádné fabrikované příměsi. To je základ kvalitního kečupu. Historie dnes běžně dostupné červené omáčky k párku nebo hranolkům sahá až do sedmnáctého či osmnáctého století. Doma ji ale vyrábí už málokdo. Jak takové kečupy chutnají, mohli vyzkoušet návštěvníci koštu ve Tvarožné Lhotě.

O hodinu více pohybu má zabránit obezitě. I ve Veselí

Veselí nad Moravou – Základní škola Hutník ve Veselí nad Moravou se nedávno zapojila do pokusného ověřování programu Hodina pohybu navíc. „Vedení školu přihlásilo, protože zastává názor, že každá hodina pohybu navíc prospívá dětem všeho věku," prohlásila zástupkyně ředitele Šárka Vávrová.

Vznik průmyslové zóny ve Veselí nad Moravou? Vláda jednání odkládá

Veselí nad Moravou – Místo až pro patnáct firem na ploše jedenatřiceti hektarů má nabídnout nová průmyslová zóna Kollárova Blatnická ve Veselí nad Moravou. To by znamenalo až šest set pracovních míst. Jak už Hodonínský deník Rovnost před časem informoval, předpokládané náklady na vybudování zóny jsou 269 milionů korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení