VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Spor o název: Ždánice uspořádají Ždánické histokolo, Histopedál zamíří do Brna

Ždánice – Jiný název, ale stejný odkaz k historii. Ždánické klání historických kol je letos připravené pod novým jménem. Vedení radnice se pro tento postup rozhodlo poté, co zjistilo, že název Ždánický histopedál a histopedál je pod ochranou známkou registrovanou na Ivu Stafovou Zajíčkovou, bývalou starostku Ždánic.

Cyklostezka mezi Ždánicemi a Uhřicemi už slouží. Po deseti letech práce

Ždánicko - Devítikilometrová trasa spojuje pět obcí mikroregionu Ždánicko. V srpnu ještě přibudou odpočívadla, v budoucnu i informační tabule.

Uhřice opravily součást historie obce - čtyři kříže. Jeden z nich byl zakopaný víc než metr v zemi

Uhřice – Opravu čtyř křížů dokončili v Uhřicích. Obci se podařilo získat dotací, díky níž se mohla věnovat svým památkám.

Ve Ždánicích opraví okolí potoka a náměstí. Vznikne tam cesta a parkovací místa

Ždánice – Velké plány mají Ždáničtí s náměstím a okolím Ždánského potoka. První zásadní změny mohou být hotové ještě letos, týkají se hlavně části koryta mezi městským úřadem a školou.

Úspěšného ždánického keramika Homolu ovlivnilo lidové umění

Ždánice – Podlouhlý nos, vystouplá brada a líce, jemná barevnost a hlavně jasný rukopis. Takové sošky nedávno dostali vítězové koštu klobásek ve Velké nad Veličkou. Jejich autorem je keramik Jaroslav Homola ze Ždánic na Hodonínsku. Jeho pec už roky opouštějí skvosty.

Kapličku v devadesátých letech zbouralo auto. Obec nyní obnoví zničená boží muka

Dražůvky – Jízdu po cyklostezce kolem Dražůvek na Hodonínsku má v blízké době obohatit pohled na nově postavenou kapličku svaté Anny.

Konec přecházení rušné silnice. Zastávku v Žarošicích přemístí za školu

Žarošice – Školáci čekají u přechodu, aby našli mezeru v téměř nepřetržité řadě aut a mohli přejít k zastávce autobusů, který by je odvezl domů. Tak to vypadá u Základní školy v Žarošicích, kde děti musejí přebíhat silnici první třídy na tahu Kyjov-Brno. To se brzy změní.

Se studenty podpořil prezidenta Beneše. Nová ulice ponese jméno hrdiny

Dambořice – Nově vzniklá ulice v Dambořicích na Hodonínsku ponese jméno jednoho z nejslavnějších tamních rodáků – Viktora Miroslava Fica. Ulice je součástí částečně dokončené lokality Spálený, v níž je připravených dvaapadesát parcel pro rodinné domy.

Rekonstrukce 120 let staré budovy: knihy přesunou do většího, děti získají šatny

Mouchnice – Už několik desítek let nabízí své knihy čtenářům mouchnická knihovna. V současné době sídlí ve stejné budově s obecním úřadem a školkou. Tuto sto dvacet let starou budovu čeká dokončení kompletní rekonstrukce.

Hygiena hrozí zavřením kvůli nebezpečným záchodům. Chystají proto novou školku

Dražůvky – Dříve pečení, v budoucnu vzdělání. Dražůvky připravují stavbu nové školky v místě bývalé pekárny. Má pojmout patnáct dětí, obec si navíc slibuje, že ušetří za provoz.

OBRAZEM: Klobásky ochutnávali až do rána. Na výběr měli ze 72 vzorků

Žarošice – Uzeniny v sobotu provoněly Žarošice. Sto padesát návštěvníků na tradičním koštu klobásek ochutnávalo celkem dvaasedmdesát vzorků. Rozdělené byly do dvou skupin – od živnostníků a od amatérů. Porota u každé vyhodnotila šampiona.

Kořeny stromů narušily koryto Ždánického potoka. Při opravě je vykácejí

Ždánice – Koryto Ždánického potoka v centru města se dočká oprav v délce asi sto dvanácti metrů. Předtím ale musí ustoupit osm stromů, které poblíž nábřeží rostou. Jde o lípy a jerlíny.

Konec dlouhého chození dětí na obědy? Z telefonní ústředny má vzniknout jídelna

Ždánice – Jídelna, družina a parkovací místa. To jsou novinky, na které se mohou v budoucnu těšit lidé ve Ždánicích. Tamní zastupitelé je na posledním zasedání zařadili do strategického plá­nu. Ten se zabývá hlavně výstavbou pro příští léta.

Konec strachu v noci v parku? Ždánice ochrání městská policie a kamerový systém

Ždánice – Chodit v noci přes park vzbuzuje u některých obyvatel Ždánic obavy. Místo, kam dřív chodívali na procházky, nebo kudy si zkracovali cestu domů, nyní obcházejí obloukem. Podobně jako na autobusovém nádraží se tam shromažďují skupinky převážně mladších lidí a svým chováním obtěžují ostatní. Alespoň to vyplývá z odpovědí obyvatel na dotazy redakce Hodonínského deníku Rovnost ohledně pocitu bezpečí ve městě a vytvoření ždánické městské policie, na čemž na svém posledním zasedání shodlo městské zastupitelstvo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT