VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ŽDÁNICE

Histopedál: nový termín a zklamaná zakladatelka. Akci už nepořádá sama

Ždánice – Akci, kterou ve Ždánicích navštěvují milovníci historických kol až z Austrálie či Švýcarska, čekají letos dvě podstatné novinky. Po jedenácti ročnících změní Ždánický histopedál pořadatele. Také se pojede v jiném termínu. „Z histopedálu se stala krásná veliká akce, jedna z nejpěknějších v České republice, a jezdívá na ni až sto třicet cyklistů, což je neobvyklé. Iva Zajíčková Stafová byla u jejího zrodu, kdyby nebylo jí, tak histopedál neexistuje. Má spoustu styků a známostí ještě z dob, když jako cyklistka závodila," připomněl Stanislav Klígl, který s manželkou jezdí na histopedál od roku 2008.

Plán proti velké vodě mají už hotový. Teď počkají na dotace

Lovčice – Pětatřicet let uplynulo od doby, co Lovčice postihly rozsáhlé povodně. Aby se tato událost už neopakovala, hodlá obec zapracovat protipovodňová opatření. Do budoucna by tak mohla v Lovčicích vyrůst velká hráz, která případnou vodu zadrží. „Projekt je připravený. Musíme ještě vyřešit vlastnictví pozemků, poté můžeme začít se stavebními pracemi. Samozřejmě se budeme snažit získat nějakou dotaci," sdělil lovčický starosta. Podle něj voda po vydatných deštích dělá problémy hlavně v horním konci obce.

Čekání na autobus? Před deštěm ochrání zděné zastávky

Násedlovice - V plném proudu jsou v současné době práce na úpravě dvou autobusových zastávek v Násedlovicích. Stavebníci se do díla pustili už v minulém týdnu a podle předpokladů mají skončit v druhé polovině června. Nové zděné objekty vyjdou zhruba na tři sta šedesát tisíc korun.

Násedlovičtí budou mít nové hřiště. Za peníze z automatu

Násedlovice - Stávající dětské hřiště v Násedlovicích, na kterém tráví volný čas matky s dětmi, získá modernější podobu. Po letech používání jsou herní prvky opotřebované. Ty původní proto nahradí zcela nové.

Cyklostezka mezi Uhřicemi a Ždánicemi: dělníci už pracují na druhé etapě

Kyjovsko – Nadšení příznivci cyklistiky se konečně dočkali. Teprve pár dnů je zprovozněný první úsek nové cyklostezky, která má po dokončení propojit Uhřice se Ždánicemi. Ve čtvrtek se navíc dělníci posunuli o kousek dál. Začali totiž pracovat na druhé etapě jednapadesáti­milionového projektu.

Při nehodě skončilo auto na střeše. Cestovaly v něm i děti

Dražůvky – Přistáním na střeše skončila dopravní nehoda osobního automobilu. K té došlo krátce po druhé hodině odpoledne u obce Dražůvky. V autě cestovalo pět osob, část posádky tvořily děti. „Po našem příjezdu byly osoby mimo auto, které částečně blokovalo silnici," informoval o nehodě mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Na místě zasahovala požární stanice z Kyjova a sbor dobrovolných hasičů z Dražůvek. Nehoda se obešla bez větších zranění.

Nohy po tanci zchladilo dambořické Salajce moře. Na vystoupení v Kostarice

Dambořice – Před rokem a půl vystupovali ve čtyřmilionovém městě v Číně, teprve nedávno vyrazili na opačný konec světa. Mladí folkloristé z dambořické Salajky strávili čtrnáct dnů ve Střední Americe. Slovácké tradice představili v Kostarice.

Dětem v opravené archlebovské škole zajistí teplo nový kotel

Archlebov – Snížit energetickou náročnost a ušetřit tak na nákladech je cílem projektu na opravu budovy základní školy v Archlebově. Zanedlouho odstartuje jeho další část. „Loni jsme vyřídili všechna povolení, uskutečnili výběrové řízení a letos hodláme dokončit výměnu oken a zateplit fasádu," informoval o záměru starosta Archlebova Oldřich Ždánský.

OBRAZEM: Ždánice hostily čtyři sta mažoretek

Ždánice – Výskot, hlasitá hudba a ladné pohyby. Přesně v takovém duchu se nesl sobotní den ve ždánickém kulturním domě. Na druhý ročník soutěže Ždánický motýl tam totiž zavítaly mažoretky z celé republiky.

Miss sestra se věnuje folkloru

Dambořice - Už šestnáct let se stará o pacienty v kyjovské nemocnici Karla Panáčková z Dambořic. Poslední roky jako staniční sestra na kojeneckém oddělení. V pátek se na šestém reprezentačním plesu Sestry na sál! na pražském Žofíně stala miss sestrou. Do soutěže ji přihlásil bývalý primář Jan Trubačík. „Na oddělení miss nikdo nebral vážně, upoutávka na ni visí na nástěnce každoročně. Den před uzávěrkou mi primář řekl, že mě přihlásil. Nejdřív jsem si myslela, že si dělá legraci, ale nedělal. Jen z úcty k němu jsem nakonec do soutěže šla," připomněla Panáčková s tím, že právě Trubačík je pro ni tím, který jí zpříjemňuje každodenní práci a hodně ji toho naučil.

Sportovci v Lovčicích se osprchují v nových šatnách. Už na jaře

Lovčice - Multifunkční hřiště sice mají v Lovčicích hotové už od loňského podzimu, ale až za měsíc jej doplní sportovní zázemí a nové šatny. „Výběrové řízení je už za námi a nyní jsou na řadě stavební práce. Myslím si, že s nimi do čtrnácti dnů začneme," informoval lovčický starosta Václav Tvrdý.

Stoly se prohýbaly pod tíhou klobás

Žarošice /FOTOGALERIE/ – Vůně klobásek se celou sobotu linula okolo hospody U Julků v Žarošicích. Na dvanáctém ročníku Koštu klobásků se sešlo na devětapadesát voňavých vzorků. Pětičlenná porota se snažila vybrat toho nejlepšího autora masové dobroty. Po nich ochutnávali návštěvníci. „Klobásky soutěžily ve dvou kategoriích, domácí výrobci a živnostníci. Máme jenom ty tepelně opracované. Čabajku tady nenajdete," upozornil na podmínky soutěže Valdemar Sedláček, jeden z organizátorů tradičního koštu.

Kyjovští policisté dohonili mezinárodně hledaného muže

Dambořice – Zajímavým úlovkem se mohou pochlubit kyjovští policisté. Dopadli totiž muže, na něhož Rakušané vydali Evropský zatýkací rozkaz.

Nový výtah vynese čtenáře 
do knihovny. Pomůže i hostům

Násedlovice – Už brzy návštěvníky násedlovické galerie a knihovny, nacházející se v prostorách obecního úřadu, vynese do vyšších pater výtah. „Na bezbariérovost úřadu jsme dostali z ministerstva kultury jeden milionu šest set tisíc korun. Samozřejmě rezortu nejde ani tak o naši radnici, jak o galerii, která se v ní nachází," sdělila starostka Násedlovic Vlasta Mokrá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení