deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Petr Jeřábek

editor

archiv P. Jeřábka

Narodil jsem se v osmdesátých letech. Za Husákovo dítě se ale už moc nepovažuji, z minulého režimu si pamatuji jen fronty na maso a kubánské pomeranče, ošuntělé omítky a mléku v sáčku. Mé rodiště je Brno a zde i takřka celý život žiji. Samozřejmě ne na jednom místě. Pod kůži se mi dostalo Staré Brno, Bystrc, Líšeň i Řečkovice.

archiv P. Jeřábka

Do Deníku jsem poprvé na praxi nastoupil v roce 2006, později přišla i práce. Bez přestávky v jeho brněnské redakci pak působím od února 2009. Původně jsem byl redaktorem se zaměřením (nejen) na politiku v městských částech, na magistrátu i v kraji. Od roku 2015 pak působím jako editor a vedoucí vydání.

archiv P. Jeřábka

Projel jsem se na stupačce popelářského auta, řítil se autem s dispečery dopravního podniku pod modrými majáky k poškozené tramvaji přes půlku města, vyzkoušel jsem si i práci správců hřbitova. Při reportáži z nacionalistického průvodu brněnským Bronxem jsem si při útoku odpůrců pochodu chvíli připadal i trochu jako ve válce. Při editorské práci zase válečný stav trochu připomínala situace, kdy nedaleko redakce bouchl plyn a vypnuly se všechny energie. Pracovali jsme jen díky generátoru elektřiny.

archiv P. Jeřábka

Měl jsem vždy několik okruhů témat, která mne nejvíc zajímala. Hodně mne baví články o plánovaném rozvoji nejen Brna. Třeba o tom kde bude nový park, kudy pojede tramvaj či vlak. Zároveň jsem vždy rád zabrousil i do historie či prehistorie našeho kraje. Zajímavá mi vždy připadala i politika.

archiv P. Jeřábka

Vždycky jsem rád četl. Ze začátku třeba foglarovky, které mne myslím navždy ovlivnily. V současnosti to jsou třeba některá díla z žánru fantastiky, ale také literatura faktu, zvláště historická. V zimě nemůžu vynechat týden lyžování v Krkonoších, plavu, jezdím na kole, občas hraji badminton. Dost také cestuji. Je obohacující poznávat cizí kultury i zjišťovat to, že dobří lidi se najdou všude. Rád vařím a houbařím. Velký relax pro mne v posledních letech jsou ale i virtuální boje proti živým lidem ve hře World of Tanks.

< Předchozí
1 z 5
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redaktorovi:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Seznamte se s šéfredaktory Deníků jižní Moravy:

Prozkoumejte jiný region ČR: