více >>
Deník

Naši prvňáčci: Ve Vacenovicích mají nový přírodovědný koutek i jazykovou učebnu

Vacenovice – Základní škola ve Vacenovicích vznikla v roce 1879, letos tedy slaví 140. výročí svého založení. „Za tu celou dobu je vacenovická škola pořád ve stejné budově,“ doplnila zajímavost současná ředitelka školy Liběna Lisá. Až do roku 1951 stála před čelní zdí budovy školy zahrádka, ve které rostly keře bezu a vinná réva.

„Podle pověsti zde chovali želvy, a právě podle nich jsme zvolili naše logo,“ doplnila ředitelka. Letos mohou žáci poprvé využívat nové moderní učebny ve zrekonstruovaném podkroví. „Máme tu nový přírodovědný koutek, jazykovou učebnu s počítači a řemeslnou dílnu, která poslouží i jako výtvarný ateliér,“ uvedla Lisá. Na děti čeká i řada nových zájmových kroužků. Děvčata budou navštěvovat kroužek šití se šicími stroji, chlapci zase zjistí, jaké to je být elektromontérem. Na zájemce čeká i hrnčířský kruh a vypalovací pec.

V letošním školním roce navštěvuje Základní školu ve Vacenovicích 113 dětí z toho 19 prvňáčků. Na podzim připravuje vedení školy setkání pro rodiče s dětmi s názvem Stařenka Morava. Na programu budou netradiční hry jako třeba dýňová štafeta nebo koloběžkiáda.

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky