více >>
Deník

Naši prvňáci: Děti v Žeravicích se učí programování, využívají i 3D tiskárnu

Žeravice – Základní a Mateřská škola v Žeravicích je malebná vesnická škola, kterou v letošním školním roce navštěvuje dvaadvacet dětí v jedné třídě mateřinky a osmdesát žáků v devíti ročnících základní školy.

Do školy ale nechodí pouze místní žáci, ale také přespolní a to z Těmic, Syrovína, Žádovic, Čeložnic a Kyjova. Škola si zakládá na rovném přístupu ke vzdělávání, na příznivém školním prostředí a přátelských vztazích. K dalšímu vzdělávání škola připravuje žáky pomocí pokrokových moderních metod. „Snažíme se, aby byly děti připravené pro povolání dnešní doby. Naprostou novinkou u nás je zavedení robotiky a programování do výuky, k čemuž slouží robotické hračky a pomůcky, nová 3D tiskárna a další technické pomůcky. Plánujeme zakoupit také virtuální realitu,“ uvedla ředitelka školy Andrea Chludilová.


Klíčovou roli v možnostech školy hraje její zřizovatel – Obec Žeravice, která školu v jejích aktivitách podporuje, a to především finančně. „Dojíždějícím žákům rozděluje finanční příspěvky až do výše čtyř a půl tisíce korun,“ doplnila Chludilová. 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky