Vybrané články pro vás zdarma

To nejzajímavější z Česka i ze světa každé ráno do Vaší emailové schránky

Děkuji, již jsem odběratelem
Deník

Naši prvňáci: Deváťáci pomáhají prvňáčkům. Panuje tak přátelská atmosféra

Milotice – Historie školství v Miloticích se začala psát v sedmnáctém století. Děti získávaly vzdělání za naprosto jiných podmínek, a také školní budova stála v jiných místech.

Školu, jak ji znají dnešní žáci, začali budovat na konci padesátých let minulého století a již v roce 1960 se zde učili první školáci. Od té doby prošla budova mnohými změnami. „Během uplynulého půl roku jsme nechali zmodernizovat učitelskou sborovnu a počítačovou učebnu,“ uvedla za školu Nikol Zlámalová. V současnosti navštěvuje školu 218 žáků. A nejen těch milotických. Základní školu vyhledávají také přespolní děti z Vacenovic. Hlavní prioritou učitelského sboru je vést žáky k samostatnosti a zodpovědnosti.


K dosažení těchto cílů slouží kvalitní výuka a podpora volnočasových aktivit. „Děti mají na výběr z kroužků, mezi kterými je třeba angličtina, matematika, florbal nebo pěvecký sbor,“ doplnila Zlámalová. Žáci milotické školy vynikají ve výtvarných činnostech a v posledních letech se umisťují na předních místech výtvarných soutěží. Do letošního školního roku nastoupilo šestnáct prvňáčků.

Tradicí na milotické škole bývá souhra deváťáků a prvňáčků. Starší a již zkušení deváťáci jsou malým žáčkům první týdny k dispozici. Pomáhají jim s orientací na školní půdě a přípravou na vyučování. „Díky propojení různých věkových skupin panuje na škole příjemná a přátelská atmosféra,“ uzavřela Zlámalová. 

Naši prvňáci, tablo, ZŠ MiloticeZdroj: Deník / Barbora Skočíková

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky