„Majetkové vypořádávání znamená až heroický výkon. Momentálně lze získat na budování cyklostezek spoustu peněz z Evropské unie. Dokud ale nebudou vykoupené pozemky, nemůžeme se o ně ucházet,“ zalitoval starosta. Dodal, že dřívější představitelé radnice se soustředili spíše na stezky uvnitř města, proto se o vykupování za hranicemi města tolik nezajímali.

„Momentálně jsou už zpracované projekty na trasy do Dubňan, Dolních Bojanovic, Lužic, Ratíškovic, Mikulčic, a Rohatce,“ vyjmenoval Šimeček. První dvě jmenované by radnice chtěla mít hotové do konce volebního období. Chybějící cyklostezky jsou totiž problémem, který lidi trápí. V nedávné anketě hodonínského Deníku se tak vyjádřili. Upozorňovali také na nepořádek v ulicích.

„Chodníky na Národní třídě jsou v hrozném stavu, hlavně po sobotních diskotékách,“ upozornila dvaačtyřicetiletá Miroslava Kalužíková. Tu starosta mohl alespoň částečně potěšit zprávou, že město koupí další průmyslový vysavač. Také bude tlačit na to, aby zodpovědná firma prováděla úklid i v sobotu, takže ulice budou čistší. Možná, že město bude i zelenější. Starosta totiž slíbil každý rok zrekonstruovat jeden z parků. Jako první asi přijde na řadu ten na Mírovém náměstí.

„Na sídlišti Jihovýchod je parkovací kalamita. Co s tím chce radnice dělat?“ tlumočil včera z davu další z dotazů moderátor akce Robert Roscochatecký. V plánu je podle starosty nejprve parkovací dům v centru. Řešením by také mohlo být kolmé stání v některých ulicích. To by ale bylo na úkor zeleně u silnic.
Další z diváků pak upozorňovali na hlučné non-stop bary či dlaždičky vedoucí slepce nesmyslně přímo do silnice. „Určitě tyto výtky přednesu na kompetentních místech a budeme je řešit,“ slíbil starosta.