„Devětadvacetiletá řidička při jízdě náhle najela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím autem. Obě řidičky byly zraněny a převezeny do brněnské nemocnice," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Opilé ženě, která nehodu způsobila, policisté zadrželi řidičský průkaz. Škoda obou aut je asi 400 tisíc korun.I v sobotu řešili policisté dva případy dopravních nehod, kdy viníci byli pod vlivem alkoholu. První se stala v Kyjově, kde jednatřicetiletý řidič nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do obrubníku. Toho si všimli tamní strážníci a přivolali policii. „Ti s mužem provedli dechovou zkoušku, která ukázala hodnotu jedna celá šest promile alkoholu. Řidič však tvrdil, že se napil až po nehodě. I tak mu policisté zabavili řidičský průkaz," informoval Zámečník.

Při další nehodě v Hodoníně byla zraněna cyklistka, kterou při couvání přehlédl a srazil pětatřicetiletý řidič pick-upu. Ten od nehody ujel, po půl hodině se však vrátil jako spolujezdec. I v tomto případě měl řidič pozitivní zkoušku na alkohol, a to 1,4 promile. Všem hrozí až tříletý trest.