Příčinou úmrtí byly zřejmě jiné zdravotní potíže muže, kterými trpěl už před nehodou. „Bohužel nemohu sdělit bližší informace ke zdravotnímu stavu pacienta,“ vyjádřila se nešťastnému konci mluvčí nemocnice Petra Veselá.

Zdravotní problémy muže potvrdil i známý rodiny. „Jezdil do nemocnice na dialýzu. Evidentně se mu tedy něco v pátek ráno přihodilo, byl prý zmatený,“ uvedl muž, který si nepřál zveřejnit své jméno, redakce ho ale zná.

Drama na Vranovské přehradě. Důchodce zůstal s autem viset nad vodou.
Drama na Vranovské přehradě: důchodce zůstal s autem viset nad vodou

K dramatické nehodě došlo v pátek před osmou hodinou ráno na Vranovské přehradě, kde muž zůstal s autem viset nad vodou, když vjel na taras před jednou z tamních chat. Při telefonátu na tísňovou linku uvedl, že auto hrozí pádem do vody, a že má strach z něj vystoupit. Byl zmatený.

Z nehody vyvázl bez zranění. „Sanitka muže odvezla na vyšetření do znojemské nemocnice. Před havárií měl senior zřejmě nějakou zdravotní indispozici,“ uvedla tehdy mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Na místě zasahovali také hasiči. Havarované auto, které bylo mimo příjezdovou cestu, vyprostili pomocí zvedacích vaků a tyčí. „Samotné vyprošťování auta trvalo asi čtvrt hodiny. K úniku provozních kapalin nedošlo,“ upřesnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.