Jeho kolegové zjistili, že devatenáctiletý mladík, který jel od Nenkovic, nemá řidičák. „V táhle pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost auta a v jednom okamžiku se měl leknout protijedoucího vozu. Strhl řízení, dostal smyk a havaroval vlevo mimo silnici, kde se auto převrátilo na střechu," popsal dramatický děj u Želetic mluvčí.

Zároveň upozornil na to, že kromě řidiče v BMW byli další tři cestující. Nikdo z osádky se však nezranil. „Mohou tak hovořit o velkém štěstí, že je nezodpovědný kamarád nepřipravil o život," uvedl Zámečník.

I tak se mladík, který řídil, dostal do problémů. „Nejen, že je neřidičem, ale také sedl za volant pod vlivem drog. Orientačním testem mu byla zjištěná pozitivní hodnota na cannabis," sdělil mluvčí. Cannabis je účinnou látkou marihuany.
Další těžkosti měl devatenáctiletý řidič s autem, které před několika dny koupil. „Nebylo zákonně pojištěné a mělo propadlou platnost technické prohlídky, tím pádem nemělo být provozováno," zmínil Zámečník.

Policisté tak na místě zadrželi registraci vozu a mladého muže vyzvali k lékařskému vyšetření a k odběru krve. „Tuto výzvu však bezdůvodně odmítl. Ve správním řízení mu tak hrozí sankce až padesát tisíc korun a dvouletý zákaz řízení," dodal policejní mluvčí.