Neobvyklou nehodu řešili policisté mezi obcemi Žeravice a Žádovice. „V podvečer tam havaroval řidič, který nezvládl řízení a po nárazu do mostního zábradlí sjel s autem do příkopu," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Při vyšetřování nehody se policisté dobrali neobvyklého zjištění. Řidičem, který si spletl brzdový a plynový pedál, byl totiž teprve čtrnáctiletý chlapec. Auto mu půjčil jeho o rok mladší kamarád. Ten s automobilem odjel z domu bez svolení rodičů. Škoda na havarovaném autě je přibližně deset tisíc korun, chlapci z nehody vyvázli bez zranění.

Nejvážnější nehoda se v úterý stala v Kyjově. „Na třídě Komenského srazil řidič osobního automobilu chodce. Ten pak musel být s vážným zraněním převezen do nemocnice," informoval mluvčí hodonínských policistů. To, který z účastníků nehody byl viníkem, policisté stále vyšetřují.

V Kyjově se stala i další z deseti nehod. Žák autoškoly se tam srazil s motocyklem. Také tato nehoda si vyžádala jedno lehké zranění.

Další nehodu řešili policisté například v Hodoníně, kde neznámý řidič narazil do zaparkovaného auta a ujel. Ve Strážnici se zase srazila auta kvůli nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Jarmila Brhelová