Mladý muž si tak vylezl na sousoší Nejsvětější trojice a z téměř desetimetrové výšky skočil dolů. Naštěstí jeho pád zbrzdil svým tělem i jeden z přítomných hasičů.

Jako první se mladíka upustit od svého záměru pokoušeli přesvědčit policisté. Protože však stále odmítal sochu opustit, raději na pomoc zavolali i hasiče. „I s nimi však sebevrah odmítal komunikovat. A když ještě přistavili k soše žebřík, svůj úmysl jim ještě více zdůraznil,“ sdělil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Záchranáři proto sochu opustili a snažili se dál o krizovou komunikaci. „Ale i přes veškeré naše úsilí se mladý muž vrcholku sochy nakonec pustil a ze šestimetrové výšky spadl,“ konstatoval mluvčí hasičů.

Od vážných zranění naštěstí mladíka zachránil jeden ze záchranářů, který svým tělem ztlumil jeho pád na zem. „Pak jsme mu okamžitě poskytli první pomoc, zajistili ho na transportní lůžko, přikryli ho dekou a vyčkali jsme na lékaře,“ popsal dále mluvčí.

Sanitka ho pak odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření. „Podle prvotních informací neutrpěl mladý muž žádné vážné zranění,“ uzavřel Mitáček.