Podle prvotních informací chtěla původně ochránit ostatní zaměstnance, nakonec sama leží v nemocnici.

„K události došlo o půl páté ráno ve Bzenci,“ potvrdila policejní mluvčí Radka Polášková. „U velkého zavařovacího kotle se povolil jeden ze šesti šroubů, takže začala syčet a stříkat voda,“ přiblížila chvíle před incidentem.

Problému si všimla mladá dělnice, která chtěla úniku zabránit. Přišla ke kotli a rozhodla se škvíru překrýt hadrou. V ten moment ale šroub povolil ještě více, kvůli čemuž se pootevřelo víko a tlak vodu vylil. Měla mít až sto dvacet stupňů Celsia.

Na místo nehody okamžitě dorazily záchranné jednotky zdravotníků.

„Lékař se záchranáři u pacientky stabilizovali její zdravotní stav, sterilně kryli popálené plochy, podali nitrožilně léky proti bolesti a zajistili dýchací cesty,“ uvedla za zasahující tým mluvčí Barbora Zuchová.

Žena utrpěla vážné popáleniny a její stav si vyžádal transport do Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích.

„Je u nás hospitalizována. Zranění je velmi vážné, ale její stav je stabilizovaný. Jak dlouhé léčení si popáleniny vyžádají, se nedá teď odhadnout,“ řekla Hodonínskému deníku Rovnost Anna Nesvadbová, tisková mluvčí nemocnice.

Policie nyní vyslýchá svědky a pracuje se dvěma možnými verzemi nehody.

První: došlo k pochybení bezpečnosti práce. „Je možné, že člověk, který utahoval šrouby, to udělal špatně. Každopádně jsme šrouby zajistili a poslali na expertízu,“ sdělila mluvčí.

Druhá: na vině je únava materiálu. „Šroub mohl povolit i kvůli vadě,“ připustila Polášková.