„Osmasedmdesá­tiletého chodce přecházejícího silnici mimo vyznačený přechod srazila projíždějící Škoda Fabia, kterou řídil šestačtyřicetiletý muž,“ informuje hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Podle něj se šofér zřejmě plně nevěnoval řízení a chodce, který vstoupil na silnici, přehlédl. „Ihned po nehodě byl chodec, který utrpěl závažná poranění, převezen do nemocnice v Kyjově a následně do Brna. V brzkých ranních hodinách však svým mnohačetným zraněním podlehl,“ uvedl Zámečník. Jeho kolegové nyní vyšetřují okolnosti nehody a také míru zavinění jednotlivých účastníků.

Policisté v souvislosti s tím hledají důležitého svědka, který nehodu viděl. „Jde o řidiče světlé Škody Favorit nebo Forman, který v době nehody jel směrem na Vracov. Podle všeho měl také potkávat zmiňovaného chodce a celou událost vidět. Po nehodě na místě zastavil, ale než stačil podat svědeckou výpověď, tak odjel. Policisté žádají tohoto řidiče, stejně tak jako všechny ostatní svědky, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 633 260 nebo přímo na lince 158,“ dodal policejní mluvčí.