„Záchranáři převezli do dětské nemocnice v Brně k vyloučení vážnějších zranění dívku školního věku. Sanitka z místa nehody odvezla ještě ženu středního věku na chirurgii do kyjovské nemocnice. Ta utrpěla lehčí zranění,“ informovala o havárii mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Auto jelo ve směru od Slavkova. V pravotočivé zatáčce dostalo smyk a v protisměru vjelo do pole, kde se přetočilo. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní. „Příčinou nehody byla podle všeho nepřiměřená rychlost na mokré silnici. Obecně platí, že při dešti by řidiči měli být opatrnější. Dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel, sundat nohu z plynu a také počítat s časovou rezervou při dojezdu. Nespěchat,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří zraněné posádce poskytli první pomoc. Silnice I/54 byla v místě dopravní nehody po dobu vyšetřování uzavřena. „Provedli jsme protipožární opatření a postavili auto zpět na kola,“ uvedli na svém webu jihomoravští hasiči.