Policii na podivné chování muže u řeky upozornil svědek o půl čtvrté odpoledne. „Viděl, jak si svlékl bundu a skočil z mostu do vody,“ uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Podle něj tělo později někdo spatřil asi kilometr po proudu. Řeku v úseku od Veselí až po Vnorovy prohledávali hasiči na člunech, strážníci pátrali podél břehů a přímo ve vodě hledali i policejní potápěči. „Pro pátrání použili i sonar,“ upozornil Zámečník. Pátrací akce, která pokračovala i v nočních hodinách, však podle posledních informací skončila bezvýsledně, a bude pokračovat ve čtvrtek.

Co muže ke skoku vedlo, bude, až se zjistí jeho identita – vyšetřovat policie. Mezi Veselany se ale mluví o tom, že šlo o sebevraždu. „V těch místech u splavu, je to jasná smrt. Tam nikdo nejde na špacír, ale pod válec,“ řekl jeden z místních, který žil u řeky devětadvacet let, ale jméno uvést nechtěl.

Jako jednu z možných vyšetřovacích verzí označil sebevraždu i policejní mluvčí. „Jestli si šel muž zaplavat a došlo k nešťastné události, nebo se pokusil o sebevraždu, to bude předmětem šetření,“ uzavřel Zámečník.