Blízké Lužice byly během pár minut po nehodě ucpané vozidly, které se snažily místo střetu objet. Poté, co policie začala dopravu na vzdálenějších místech odkloňovat, se situace zklidnila. Ačkoliv havarované osobní auto vypadalo, že z něj nemůže vystoupit nikdo živý, opak byl pravdou, i když bylo nutné posádku vystříhat.

„První muž utrpěl poranění páteře a otřes mozku. Během zásahu záchranářů byl při vědomí. Převezli ho do brněnské úrazové nemocnice. Druhý muž měl povrchová zranění a byl ošetřen v hodonínské nemocnici,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová. Šlo o třicetiletého řidiče a jeho spolujezdce.

Důvody srážky jsou zatím nejasné. „V táhlé mírné zatáčce se od tahače DAF za jízdy utrhl prázdný třínápravový valníkový návěs. Neovládaný návěs vjel do protisměru, kde narazil do nákladního automobilu Iveco Cargo, který skončil poškozený v příkopu zhruba osmdesát metrů od místa střetu. Návěs pak narazil ještě do levé boční části vozidla KIA Sorento. Návěs zůstal stát napříč jednoho jízdního pruhu vozovky a částečně zasahoval do dalšího jízdního pruhu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Není ovšem jasné, proč se návěs utrhl.

Kvůli vyšetřování, dokumentaci a odstraňování následků nehody byla silně frekventovaná silnice I/55 na téměř tři hodiny uzavřena. Policisté dopravu odkláněli po okolí.