Policejní hlídka chtěla Ford Mustang zastavit a zkontrolovat v neděli večer u Hodějic na Vyškovsku. Řidič auta ale pokynů policistů nedbal a naopak dupl na plyn. Nezastavil ho ani zátaras z dalšího policejního vozu. Po silnici I/54 vyrazil směrem na Hodonínsko.

U Žarošic se otočil a vydal se zpět. „Přitom nereagoval na protijedoucí policejní vozidlo se zapnutými majáky a ačkoliv měl možnost své vozidlo včas zastavit, toto neučinil. Mustangem jel proti policejnímu vozidlu bučovických policistů a narazil do něj,“ popsal hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Při střetu vozidel se zranil jeden z policistů. Mustang, ve kterém kromě řidiče seděla ještě spolujezdkyně, skončil mimo vozovku v příkopu. Oba vyvázli bez zranění. Řidič skončil v policejní cele a podle testů nebyl pod vlivem alkoholu ani drog.

Muž pak policistům vysvětlil, proč ujížděl. Důvodem bylo to, že neměl sjednané zákonné pojištění svého Fordu Mustang. „To, že zbytečně ohrozil sebe, spolujezdkyni, zasahující policisty a naboural dvě auta, zřejmě nedomyslel do všech důsledků. Zejména proto, že policisté jej obvinili ze zločinu násilí proti úřední osobě. Jeho vozidlo, které použil jako zbraň proti zasahují hlídce, bylo zajištěno pro účely trestního řízení,“ dodal mluvčí.