Čtyřiasedmdesát událostí se týkalo spadených stromů. "V dalších jedenácti případech se jednalo o utržené plechy, poškozené střešní krytiny nebo lampy veřejného osvětlení. V Brně jsme například sundávali uvolněná písmena na budově cukrárny nebo zajišťovali zlomenou májku," zmínil Jirouš.

Vítr potrápil především obyvatele v okolí Kyjova, Bučovic nebo v brněnské Líšni, kteří zůstali bez elektrického proudu. „Nově trápí silný vítr obyvatele v oblasti Bučovic na Vyškovsku, kde je aktuálně bez elektřiny asi 550 domácností," informovala kolem čtvrté hodiny odpoledne mluvčí E.ONu Martina Slavíková. Později se objevily problémy s elektřinou i u desítek domácností na Blanensku.

Spadlý strom strhl vedení elektického proudu na Kyjovsku. „Podařilo se obnovit dodávky pro více než 1 700 domácností, takže v tuto chvíli zde porucha omezuje necelých 300 domácností," dodala Slavíková.

Zástupci společnosti pracují na znovuobnovení dodávek elektřiny do celé oblasti. „Na opravách intenzivně pracujeme a tam, kde je to možné, dodávky elektřiny postupně obnovujeme,“ uvedla Slavíková.

Bez elektřiny byli v pondělí dopoledne obyvatelé části brněnské Líšně. Kvůli silnému větru bylo bez proudu dva a půl tisíce domácností. Zástupcům energetické firmy E.ON se však podařilo ve většině domácností energii do dvou hodin obnovit. V Líšni byl výpadek elektřiny největší na jižní Moravě.
V celé České republice bylo podle společnosti E.ON od rána bez proudu 11 500 domácností, k večeru se počet snížil asi na tisíc.

Přehled pondělních událostí v souvislosti se silným větrem:
Blanensko – celkem 10 událostí (9 x odstranění stromů / 1 x odstranění neb. stavů)
Brněnsko – celkem 21 událostí (18 x odstranění stromů / 3 x odstranění neb. stavů)
Brno – celkem 14 událostí (12 x odstranění stromů / 2 x odstranění neb. stavů)
Břeclavsko – celkem 12 událostí (12 x odstranění stromů)
Hodonínsko – celkem 10 událostí (8 x odstranění stromů / 2 x odstranění neb. stavů)
Vyškovsko – celkem 3 události (3 x odstranění stromů)
Znojemsko – celkem 15 událostí (12 x odstranění stromů / 3 x odstranění neb. stavů)