„Zdravotníci rychlé lékařské pomocí z Veselí nad Moravou ošetřili po půl čtvrté odpoledne dvacetiletou ženu, kterou transportovali bez vážnějších zranění na jednotku intenzivní péče do kyjovské nemocnice,“ informoval mluvčí záchranářů Radek Turin.

Dvacetileté dívky si všiml patnáctiletý kajakář Michal Košík, který společně se svým otcem u místa trénoval. „Trénovali jsme pod mostem. Měli jsme natažené branky. Já jsem je ještě trochu dolaďoval a synek už byl na vodě a pádloval. Z ničeho nic se do vody vrhla z mostu nějaká dívka. Syn ale říkal, že ji viděl, jak přelézá zábradlí,“ popsal, jak k celé věci došlo, otec mladého kajakáře, který je povoláním hasič.

Syn duchapřítomně k dívce plaval na kajaku. „Hned se ho chytla kolem lodi a syn s ní přijel ke břehu,“ doplnil muž. Ten mezitím zavolal záchranku a známého, který na místo přijel s autem. Do něj muži dívku naložili a po cestě do nemocnice ji pak předali hasičům.

Vzhledem ke špatnému pondělnímu počasí i nízké teplotě vody usuzuje otec kajakáře, že se dívka chtěla nejspíš utopit. „V tomto počasí a termínu je lidé, ještě ke všemu oblečení zrovna nekoupou. Druhá věc je to, že skočila přibližně z pěti metrů do přibližně do sedmdesáti centimetrů. Docela nás to překvapilo. Voda je hodně studená a dívka si asi rychle uvědomila, co udělala,“ reagoval muž.