„Osmnáctiletý řidič za volantem Alfa Romeo pravděpodobně nezvládl řízení a při projíždění zatáčky vyjel mimo silnici, kde auto narazilo do vzrostlého stromu. Náraz byl natolik silný, že se vozidlo rozlomilo na dvě části," popsala tragickou nehodu břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

V autě podle ní cestovali s řidičem ještě tři osmnáctiletí spolucestující. Mladí lidé se vraceli na Hodonínsko, kde v různých obcích bydleli. „Všechno nasvědčuje tomu, že jeli z diskotéky. Potvrdí to až výslech," doplnila Haraštová.

Dívka z Vracova, která při jízdě seděla na zadním sedadle, bohužel zraněním na místě podlehla. „Utrpěla mnohočetná těžká poranění. I přes veškeré úsilí celého týmu se nepodařilo rozšířenou resuscitací obnovit základní životní funkce. Zasahující lékařka konstatovala smrt," uvedl mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová s tím, že na místě zasahovaly tři lékařské týmy.

Náraz do stromu auto doslova rozpůlil. Středně těžká zranění utrpěli i další dva mladíci. Po ošetření je i s řidičem převezli záchranáři na urgentní příjem břeclavské nemocnice. Jeden z pacientů podle policie nakonec skončil v brněnské úrazové nemocnici. „Zranění se nakonec ukázala spíš jako lehká. Pacient je ve stabilizovaném stavu," informovala v neděli mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová o stavu jejich pacienta. Podle mluvčí břeclavské nemocnice Radomíry Schweitzerové není ani druhý mladík v ohrožení života.

Rychlá záchranná služba na místě poskytla pomoc také mladému řidiči, který byl v šoku. Podrobil se odbornému měření na alkohol i testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. „Oba výsledky dopadly negativně," informovala Haraštová.

U dopravní nehody zasahovali i hasiči, kteří nemuseli žádného ze zraněných vyprošťovat z auta a okamžitě pomohli zdravotníkům s oživováním zraněné dívky. Následně ze silnice odklidili větší množství trosek a pomohli odtahové službě s naložením vraku.

Na místě musela dopravní hlídka usměrňovat provoz. Tragickou dopravní nehodu si převzal vyšetřovatel služby kriminální policie. Ve spolupráci s policejní psycholožkou byli o neštěstí vyrozuměni rodinní příslušníci.

Náraz do stromu auto doslova rozpůlil.
Tragická dopravní nehoda se stalo v noci z pátku na sobotu 22. a 23. března na silnici mezi Velkými Pavlovicemi a Velkými Bílovicemi na Břeclavsku.