K nehodě, která se stala krátce po sobotním poledni na křižovatce mezi obcemi Lužice a Dolní Bojanovice, ihned vyrazili hasiči, záchranáři i dopravní policisté.

"Pětadvacetiletý řidič osobního auta značky Peugeot jel po vedlejší silnici ze směru od Lužic. Zřejmě přehlédl muže na motorce, který jel po hlavní silnici z Hodonína do Břeclavi, nedal mu přednost a došlo ke střetu," popsal tragickou událost mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník.

Náraz vymrštil motorku několik metrů. Dopadla až na Felicii, jejíž řidič právě zastavil na křižovatce.

Mladý motorkář se při srážce s osobákem velmi vážně zranil, podle mluvčí jihomoravské záchranky Barbory Zuchové mu selhávaly základní životní funkce.

„Zasahující tým zahájil resuscitaci za podpory léků a přístrojů, lékař zajistil dýchací cesty intubaci s umělou plicní ventilací. Záchranáři prováděli zevní srdeční masáž a po celou dobu oživování mu podávali nitrožilně léky a monitorovali srdeční činnost,“ uvedla mluvčí.

Více než čtyřicet minut bojovali záchranáři o život třiadvacetiletého muže, ten však i přes veškerou pomoc svým zraněním podlehl.

Řidič Peugeotu se na místě podrobil dechové zkoušce, ta ukázala, že nebyl pod vlivem alkoholu. Přesné příčiny tragického střetu budou i nadále hledat policisté.

Hasiči po nehodě udělali veškerá protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Provoz na silnici nebyl po dobu vyšetřování a úklidu nijak omezen.

V souvislosti s vyšetřováním této tragické nehody, hledáme řidiče modré dodávky, který těsně před nehodou odbočoval na Dolní Bojanovice. Tento řidič by nám svým svědectvím velmi pomohl s objasněním přesných příčin dopravní nehody. Ozvat se nám může na telefon 974 633 631 nebo přímo na linku 158.Stejně tak se může ozvat ten, kdo by uvedenou dodávku dokázal identifikovat.
Diskuze byla zrušena z důvodu hrubých urážek u většiny příspěvků a také na návrh rodiny mladého muže, který při nehodě zemřel. Děkujeme za pochopení.