„Mladý muž má těžká poranění hlavy a v závažné stavu jej letecká záchranná služba transportovala na urgentní příjem do Brna do traumacentra,“ informovala mluvčí jihomoravský zdravotníků Barbora Zuchová.

Podle policie měla srážka rychlý sled. „Řidička Opelu Corsa, měla v úmyslu v křižovatce odbočovat vlevo. Zastavila a dávala přednost protijedoucím vozidlům. V tuto dobu se zezadu přiblížilo jiné auto, jehož řidič udělal takzvanou myšku okolo stojícího Opelu,“ popsal osudové okamžiky hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Na nastalou situaci již nestihl včas zareagovat za ním jedoucí motorkář a zezadu narazil do Opelu. „Po nárazu dopadli osmadvacetiletý motorkář a jeho o rok mladší spolujezdkyně na silnici. Motorkář utrpěl závažná poranění. Jeho spolujezdkyně skončila s těžkým zraněním v hodonínské nemocnici. V Opelu byla lehce zraněna jedna ze spolucestujících,“ popsal následky srážky Zámečník.

Policisté vyšetřující tuto nehodu pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. „V případě prokázání viny hrozí motorkáři trest odnětí svobody na pět až dvanáct let,“ dodal mluvčí.