V neděli před třiadvacátou hodinou srazil letos třiadvacetiletý řidič poblíž Moravského Písku šestatřicetiletého muže z Kyjovska.

Řidič Škody Fabie, který jel ve směru na Veselí nad Moravou totiž nepřizpůsobil rychlost jízdy tak, aby byl schopný zastavit na vzdálenost, kterou potřebuje pro rozhled. „Řidič tak na rovném úseku přehlédl chodce, který z dosud nezjištěných příčin ležel v pravém jízdním pruhu na silnici. Přes něj následně s automobilem přejel,“ informoval mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Chodec následkem přejetí utrpěl těžká zranění. Přesto, že k němu vyjel tým rychlé lékařské pomoci z nedalekého Veselí, tak zraněním podlehl.

„Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Podle Zámečníka zatím není jasné, kdo nehodu zavinil. „Řidiči automobilu byl proveden test na alkohol i drogy, oba byly negativní,“ řekl mluvčí.

K nehodě vyjela také jednotka profesionálních hasičů z Veselí nad Moravou, která se postarala o zlikvidování provozních kapalin a úklid silnice.