„To právě v místech, kde byla souvislá vrstva ujetého sněhu se sněhovými jazyky. Při předjíždění se dostal na levou krajnici a do smyku," informoval v pondělí o nedělní nehodě hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Tuto situaci se řidiči nepodařilo zvládnout a vyjel vlevo mimo silnici, kde narazil do kmene vzrostlého stromu. „Spolu s ním ve voze cestovali ještě další dva spolujezdci. Jen shodou okolností se nikomu z nich nic nestalo," uvedl mluvčí s tím, že škoda na autě byla vyčíslená na sto čtyřicet tisíc korun. Nehoda, která se stala mezi Archlebovem a Žarošicemi.

„Dechová zkouška provedená s řidičem vyšla pro něj příznivě. Jinak tomu bylo s testem na přítomnost drog, který vykázal v jeho těle přítomnost amfetaminu," upozornil Zámečník.

Jeho kolegové tedy řidiče vyzvali k lékařskému vyšetření a odběru vzorku krve a moči. „To však bezdůvodně odmítl. Řidičský průkaz mu policisté na místě zadrželi a ve správním řízení mu nyní hrozí až dvouletý zákaz řízení a pokuta až do výše padesát tisíc korun," doplnil mluvčí.

Zajímavostí na případu je podle něj právě náraz spěchajícího řidiče do stromu. „Právě dvě poslední tragické nehody na Hodonínsku, při kterých zemřeli celkem čtyři mladí lidé, se staly při nárazu do stromu. Řidiči by měli mít na paměti tyto situace, až budou někam pospíchat," dodal Zámečník.