Zároveň upozornil na to, že putující důchodkyně byla zcela oděna do tmavého oblečení a bez reflexních prvků. „Jen šťastnou náhodou takto neviditelnou chodkyni nikdo za špatného počasí nepřehlédl a nesrazil. Překvapená byla samozřejmě i projíždějící hlídka, která to ale se silně dezorientovanou důchodkyní neměla rozhodně nejlehčí,“ uvedl mluvčí policie.

Zdroj: Youtube

Podle něj až později vyšlo najevo, že žena byla téhož dne ošetřena v tamní nemocnici. „Ale na domluvený odvoz sanitním vozem již bohužel nepočkala. Bláhově se totiž rozhodla, že se na více než dvacet kilometrů dlouho cestu domů se vydá raději po svých. Korunu ale všemu nasadila, když několik desítek minut šla úplně špatným směrem,“ upozornil Vala s tím, že popletenou důchodkyni si tak od policistů nakonec raději převzali přivolaní zdravotníci.

Zásah hasičů po nehodě osobního auta a popelářského vozu ve Strážnici.
Při nehodě ve Strážnici utrpěl popelář vážná zranění

Mluvčí zároveň připomněl, že vidět a být viděn patří mezi základní pravidla bezpečnosti v silničním provozu. „Za snížené viditelnosti jsou ohroženi hlavně chodci a cyklisté. Nejen policisté tak připomínají důležitost používání reflexních prvků, ty za snížené viditelnosti chrání jejich nositele. Díky reflexním prvkům může řidič vozidla zpozorovat chodce nebo cyklistu až na vzdálenost dvě stě metrů a má tak dostatek času zareagovat a zabránit možnému střetu. Doplňky z reflexních materiálů umístěné na pohyblivé části těla na stranu blíže ke středu silnice mohou zachránit život,“ dodal policejní mluvčí.