Podle předběžných výsledků policejního šetření řidič, který jel ze směru od Uherského Hradiště, v mírné pravotočivé zatáčce vyjel do protisměru. „Tam se čelně střetl s protijedoucím vozem značky Renault," nastínil okolnosti hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

V obou autech dohromady cestovalo pět lidí – dva muži, dvě ženy a jedno dítě. Všechny je se zraněním odvezly posádky Zdravotnické záchranné služby do nemocnice.

Na místě zasahovali členové profesionálních hasičských jednotek z Veselí nad Moravou a Uherského Hradiště. „Kolegové pomáhali dvěma lidem dostat se z auta. V tomto případě hydraulické zařízení použít nemuseli. Dále asistovali u ošetřování zraněných ve spolupráce se záchranáři," informoval o události mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Policisté nehodu zadokumentovali a budou se jí dále zabývat. Dechové zkoušky u účastníků vyšly s negativním výsledkem.

Dopravní komplikace pocítili ve čtvrtek večer hlavně řidiči kamionů. Zastavili u krajnic a čekali, až policie silnici znovu zprůjezdní. Řidiči osobních aut se před kolonou buď otočili, nebo využili některou z veselských ulic a místo nehody objeli.

V souvislosti s touto událostí policie prosí o pomoc případné svědky. "Zatím není zcela jasné, proč řidič vyjel do protisměru. Pokud by někdo mohl situaci osvětlit a pomoci tak k řádnému vyšetření nehody, ať se ozve na telefon 974 633 260 nebo na linku 158," vyzval policejní mluvčí.