Hasiči museli jednoho člověka z auta vyprostit. „Silnice I/55 u obce Lužice byla od 16:20 po dobu záchranných prací uzavřena,“ upozornili hasiči. Provoz jedním jízdním pruhem ve směru na Břeclav je možný přibližně od páté hodiny. 

Hasiči poničená auta zabezpečili před případným požárem. Připravili rovněž místo pro přistání záchranářského vrtulníku. Trasa mimo jiné spojuje Břeclav s Hodonínem. 

Ledovka v úterý ráno na jihu Moravy potrápila chodce i motoristy. Na snímcích ulice v sídlišti Ptačina v Adamově na Blanensku.
Ledovka na Hodonínsku. Řidiči bourali, vlaky a autobusy nabraly zpoždění

Mluvčí záchranné služby Michaela Bothová Deníku řekla, že na místě nakonec ošetřili čtyři lidi. „Jeden utrpěl těžká zranění, další tři spíše lehká. Všechny jsme převezli k další péči do nemocnic,“ informovala mluvčí.

Její kolegové bojovali o život muže, kterého letecky přepravovali do Fakultní nemocnice v Brně. „Museli ho resuscitovat, což si vyžadovalo přistání a opětovné vzlétnutí vrtulníku. Při předání personálu v nemocnici byl jeho stav kritický," dodala mluvčí Bothová. 

Proč do sebe auta narazila, vyšetřují policisté. Dechové zkoušky na alkohol u těch řidičů, kteří je vzhledem ke svému zdravotnímu stavu zvládli, byly negativní.