Podle hodonínského policejního mluvčího Petra Zámečníka žena jedoucí směrem na Žižkov předjížděla kamion s přívěsem. „Zřejmě si ale nevšimla, že řidič kamionu chce odbočovat vlevo do podnikového areálu. Jakmile zabočil, vytlačil auto mimo silnici," informoval o události Zámečník.

Žena ve volkswagenu poté narazila do stromu a poničila okolí. Z nehody vyvázla s lehkým zraněním. „Škodu jsme předběžně vyčíslili na sto čtyřicet tisíc korun. Podle dechových zkoušek byli oba účastníci střízliví," uvedl mluvčí.

Členové dvou hasičských jednotek se na místě postarali o protipožární opatření a pomáhali s usměrňováním dopravy. „Zavolali jsme také pracovníky plynáren, aby zkontrolovali přípojku plynu, která se na místě nachází. Zjistili, že je v pořádku. Po zadokumentování události jsme auto vytáhli z příkopu," sdělil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Policisté by v souvislosti s vyšetřováním události uvítali výpovědi případných svědků. Zejména pak řidiče jedoucího před ženou, která nabourala. "Volat mohou na číslo 974 633 260 nebo na linku 158," dodal Zámečník.