První z nich si na problémy zadělal v pondělí večer, když ho uniformovaná hlídka zastavila v Archlebově ve Škodě Favorit. „Dechová zkouška vykázala hodnotu 0,4 promile alkoholu. Pětašedesátiletý řidič s měřením souhlasil a požití alkoholu přiznal,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Další potíže si přivodil tím, že cestoval bez zapnutého pásu. Navíc jel v autě, které má už dva roky propadlou technickou. „Nyní řidiče čeká správní řízení s výhledem na pokutu a zákaz řízení,“ dodal mluvčí.

Hůře na tom může být teprve jedenadvacetiletá řidička jedoucí v Opelu Vectra, kterou policie kontrolovala v noci na úterý v Hodoníně. „Kolegům se nezdál způsob její jízdy, když se nedržela při pravé straně silnice a najela do protisměru. Po najetí na vyvýšený obrubník si dokonce prorazila pneumatiku,“ přiblížil Zámečník.

Dechovou zkoušku mladá řidička absolvovala bez poskvrny, orientačním testem na narkotika ovšem už neprošla. „Vykázal pozitivní výsledek na amfetamin,“ sdělil mluvčí s tím, že strážci zákona ženě zadrželi řidičák a nyní ji podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.