Událost se odehrála v neděli dopoledne v Dubňanech, kam policisté vyjížděli řešit dopravní nehodu. „Osmnáctiletá řidička Škody Felicie se při couvání s autem plně nevěnovala řízení a narazila do zaparkovaného auta Renault Scénic, které poškodila. Poté i se svou spolujezdkyní odjela pryč,“ informoval policejní mluvčí Petr Zámečník.

To ovšem nebylo všechno. O několik ulic dál se řízení ujala sedmnáctiletá dívka. „S nabouraným autem pokračovala po místních silnicích a také se plně nevěnovala řízení. Najela na sněhovou pokrývku a dostala smyk,“ přiblížil mluvčí.

Auto se tak stalo neovladatelné a dívka nabourala do zaparkované Mazdy. „Poté přejela vlevo mimo cestu, kde narazila do vstupní branky u rodinného domu a do zděného oplocení,“ upřesnil Zámečník.

Po této dopravní nehodě si obě řidičky znovu vyměnily místa a starší z nich vycouvala a odjela pryč. Z auta záhy vysedly a odešly již po svých. Zakrátko je ovšem vypátrali dubňanští policisté a provedli s nimi dechovou zkoušku. „Starší z nich, která řidičák vlastní teprve krátce, nadýchala půldruhého promile alkoholu. Mladší nadýchala o desetinu méně,“ dodal mluvčí.

Policisté se událostí nadále zabývají a aktérky podezírají z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.