„Mladý muž odmítl nejprve zaplatit útratu šestašedesát korun v jedné restauraci na sídlišti Bažantnice a odešel do jiného baru. Obsluha restaurace tedy přivolala do už zmíněného non-stop baru naši hlídku,“ sdělil k incidentu šéf strážníků v Hodoníně Jindřich Vašíček.

Po příjezdu policejního vozu se ale muž v alkoholovém opojení okamžitě pokoušel uniknout. Navíc byl mladík podle Vašíčka natolik agresivní a používal tak hrubá vyjádření směrem k mužům v uniformách, že skončil po naměření hladiny alkoholu v krvi téměř 2,7 promile málem na záchytné stanici.

„Odmítal sdělit totožnost, takže byl k jejímu ověření předveden na Policii České republiky a následně na ošetření do nemocnice,“ řekl Vašíček.

S ohledem na výši alkoholu a agresivitu výtečníka pak lékařka nařídila jeho převoz na záchytku. „Před odjezdem se však dostavila matka mladého muže, která si jej odvedla domů,“ nastínil další noční putování mladého muže velitel hodonínské městské policie. „Matka nakonec přislíbila, že útratu za svého syna na druhý den určitě v restauraci zaplatí,“ dodal ještě šéf strážníků.