„Naposledy byl rodinou viděn v pondělí ráno, kdy z domu odjel na jízdním kole. V následujících hodinách se tam již nevrátil, a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Příbuzní se tak pohotově obrátili na hodonínské policisty, kterým nenadálé zmizení oznámili,“ připomněl policejní mluvčí Petr Vala.

První den pátrací akce byl neúspěšný. „Na další tak bylo naplánováno rozsáhlé pátrání v lesích poblíž Vracova. Do něj bylo nasazeno téměř na čtyři desítky policistů, včetně policejního psovoda a policistů na koních. Neoddiskutovatelnou posilou byli i dobrovolníci nejen z okolí Vracova, mezi které patřili místní občané, dobrovolní hasiči a Czech SAR Team,“ vyjmenoval Vala.

Šest jednotek hasičů likvidovalo požár střechy rodinného domu v Mutěnicích na Hodonínsku.
Hasiči na Hodonínsku likvidovali dva vážné požáry. Během dvou hodin

Těch se nakonec sešlo zhruba dvě stě a jejich zapojení se podle něj ukázalo jako klíčové. „Byli to právě oni, dobrovolníci, kdo pohřešovaného muže našli ve zdejším lese, bohužel ale již bez známek života. Nedaleko byl policisty vypátrán také jeho bicykl. V případu byla nařízena pitva, přestože by podle prvotních informacích na jeho smrti neměla mít podíl žádná další osoba,“ dodal policejní mluvčí.