„Oznamovatel uvedl, že viděl muže, jak si svlékl bundu a z mostu skočil do vody. Jeho tělo později spatřili asi kilometr po proudu. Na místo události okamžitě vyjeli hasiči i policisté. Hasiči na řeku nasadili člun a propátrávali vodní hladinu,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté prováděli pátrání podél břehů. Na místo v průběhu odpoledne přijeli také policejní potápěči. Ti pátrali přímo ve vodě. „Používají i pomocníka v podobě sonaru. Až do večerních hodin bylo pátrání bezúspěšné. V případě neúspěchu se pátrací akce v nočních hodinách přeruší a bude pokračovat následující den,“ upozornil Zámečník.

Ale ani ve čtvrtek ráno se muž neobjevil. „Prohledávají se břehy řeky Moravy. Podle potápěčů není zatím pravděpodobné, že tělo plavalo po hladině. Nejspíše to vypadá, že je držené někde pod vodou. Buď je v pohybu spolu s vodou, nebo je zachycené za nějaký strom nebo naplaveninu. Takže je možné se objeví po několika hodinách nebo i dnech,“ popsal stav pátrání policejní mluvčí s tím, že se vůbec neví, kde se může tělo nacházet.

Co muže ke skoku do řeky vedlo, se bude podle něj dále šetřit. „Víme, kdo to je, ale zatím to nebudeme zveřejňovat,“ dodal mluvčí policie.