Jeho kolegové muže pronásledovali a když viděl, že nemůže ujet, odstavil vůz a začal utíkat. „Podcenil však fyzickou stránku policistů, kteří jej po krátké honičce dostihli a zajistili. Výzvu k orientačnímu testu na přítomnost drog, stejně jako lékařské vyšetření s odběrem krve bezdůvodně odmítl,“ uvedl mluvčí s tím, že muž neměl ani platný řidičák.

Podobnou situaci řešili v sobotu večer i kyjovští policisté v Nechvalíně, kde chtěli zastavit a zkontrolovat projíždějící Škodu Octavii. Jenže její řidič na výzvu nereagoval, hlídku objel a začal ujíždět. „Ujíždějící řidič si za jízdy vypnul osvětlení vozidla a se zhasnutými světly jel po tmě místními komunikacemi. Na konci jedné z ulic, kam vjel, auto zastavil na polní cestě a dal se na útěk do pole,“ sdělil Zámečník.

Jeho kolegové však utíkajícího v poli dostihli. „Za použití donucovacích prostředků jej zajistili a eskortovali zpět k vozidlu. Třicetiletého řidiče podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy však vykázal přítomnost amfetaminu,“ popsal mluvčí s tím, že řidič s výsledkem testu souhlasil a také přiznal požití návykových látek. „Bezdůvodně se však odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve. Oba muži budou čelit správnímu řízení, ve kterém jim může být uložena pokuta až do výše padesát tisíc korun a dvouletý zákaz řízení,“ dodal Zámečník.