„V poslední době by to byl již druhý pokus o odchod ze života stejným způsobem a také na stejném místě. Po muži, který do řeky skočil deváté února, dodnes bezvýsledně pátráme,“ uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Druhý sebevrah byl v pátek nad ránem na druhé straně mostu, stál na plynovém potrubí a vyhrožoval skokem do řeky. „Rezolutně křičel, že pokud se k němu někdo přiblíží, skočí do vody. Policistka se pokusila k muži co nejvíce přiblížit a navázat oční a slovní kontakt,“ popisuje dramatické okamžiky Zámečník.

Mladík se ale dál chystal ke skoku. „Po pár minutách napětí, kdy úplně odmítal komunikovat, sdělil své jméno. Na svém rozhodnutí však trval a tak se mu policistka pokoušela rozmluvit nesmyslnost jeho jednání,“ pokračoval mluvčí policie.

Po dalších napínavých minutách se muž nakonec svěřil se svým tíživým osobním problémem, kvůli kterému se rozhodl skoncovat se životem. „Policistka ve svém úsilí o záchranu osmadvacetiletého muže nepolevovala a za nějaký čas se jí podařilo přimět mladíka, aby zábradlí přelezl zpět,“ upozornil Zámečník.

Mladého sebevraha se poté ujali přivolaní zdravotníci, kteří jej odvezli na vyšetření.

V podobné situaci zachraňovali policisté ženu, která se odhodlávala ke skoku z kyjovského mostu. Loni v květnu ji zachránila preventistka Radka Polášková s kolegy z dopravní policie. „Policistka ji povzbuzovala, že určitě stojí za to žít. Už jen pro svoji osmiletou dceru, kterou by tu po sobě zanechala,“ vzpomněl mluvčí s tím, že jeho kolegové tehdy z místa události odjížděli s dobrým pocitem, že se jim podařilo zachránit jeden lidský život a malé holčičce vrátit její maminku.