K události došlo v pondělí 23. ledna o čtvrt na dvanáct večer. Řidič nákladního automobilu s přívěsem jel po silnici první třídy směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem. Na cestě musel projet i železniční podjezd. Právě před ním se ale nevěnoval dostatečně řízení a přehlédl dopravní značku Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez. Ta určovala maximální výšku 3,9 metru.

Přestože muž řídil nákladní auto o výšce čtyři metry, pod železniční most vjel a zachytil horní část konstrukce valníku a přívěsu náklaďáku o horní betonový překlad konstrukce železničního mostu. Poškodila se jak konstrukce valníku, tak i přívěsu.

„Obě tyto konstrukce se po vyjetí nákladního automobilu zpod mostu částečně utrhly a přepadly do levé poloviny silnice, kterou úplně zablokovaly. K poškození železničního mostu podle mistra trati nedošlo,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté provedli řidiči dechovou zkoušku, která prokázala, že před jízdou nepil. Na pomoc musela vyjet i jednotka místních hasičů, která rozřezala konstrukci a následně ji ze silnice odstranila. Policisté spolu se strážníky odkláněli po celou dobu uzavření silnice dopravu. Škoda na nákladním automobilu se vyšplhala k šest seti tisícům korun.