Nejdříve v Hodoníně se na křižovatce při výjezdu z Hodonína na hlavní silnici číslo 55 srazila dvě osobní auta. „Jedno na zasněžené silnici nezvládlo dobrzdit a vrazilo do auta před ním. Zablokovaly tak jeden jízdní pruh," informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. Při tom se zranili dva lidé.

Jak stojí na webu Hasičského záchranného sboru, hasiči ve spolupráci se záchrannou službou jednoho zraněného stabilizovali a naložili do sanitního vozu. „Zraněná žena i muž měli lehčí zranění, oba si pohmoždili hrudník," uvedla ke zraněným mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

„Podle provedených dechových zkoušek ani jeden z řidičů nepil alkohol," doplnil policejní mluvčí. Druhá nehoda byla podle něj spíš jen havárií, kdy řidič osobního auta nezvládl v Kyjově jízdu na zasněžené silnici a vjel do příkopu.

Krátce před tři čtvrtě na jednu vyjížděly záchranné složky k dopravní nehodě také k Žarošicím na Kyjovsku. Při dopravní nehodě došlo ke střetu tří osobních automobilů, při kterých se zranila řidička. „Ta přijížděla osobním automobilem Škoda Favorit od Brna a poté, co projela zatáčkou, vjela do protisměru, kde se bočně střetla se Škodou Octavií. Po střetu se s automobilem otočila a čelně narazila do Voklswagen Caddy," popsal, jak k nehodě došlo hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník s tím, že zraněnou řidičku odvezli záchranáři do nemocnice v Brně. „K dalšímu zranění již nedošlo," dodal mluvčí. Policie na místě řídila provoz. Podle mluvčí záchranářů Zuchové je zranění ženy spíše vážnějšího charakteru.

Do Žeravin se hasiči vrátili před sedmnáctou hodinou, když vytahovali nákladní automobil.

Osobnímu automobilu, který skončil mimo silnici pak vyjeli pomoct mezi Svatobořicemi-Mistřínem a Kyjovem. Nehoda se obešla bez zranění.