Za nešťastnou událostí pravděpodobně stojí špatné předjíždění. „Řidič osobního auta, který jel směrem od Kyjova, nezvládl při předjíždění řízení. Vozidlo se dvěma cestujícími poté dostalo smyk a narazilo do stromu," nastínil okolnosti hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

I když na místo události vyrazili hasiči, policisté i záchranáři, sedmnáctiletému mladíkovi už nebylo pomoci. „Záchranná služba k případu vyslala hned dva pozemní týmy, leteckou záchrannou službu a inspektora provozu. Jeden z mladíků utrpěl kritická poranění. I přes veškerou snahu zdravotníku u něj nebylo možné životní funkce obnovit. Pacient na místě následkům poranění podlehl," informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Barbora Zuchová.

Třiadvacetiletý řidič auta se při nárazu do stromu velmi vážně poranil. „Členové zasahujícího týmu mu museli zajistit dýchací cesty, napojili jej na umělou plicní ventilaci a poskytli mu kompletní přednemocniční péči," doplnila Zuchová. Zraněného následně transportovali záchranáři vrtulníkem na urgentní příjem brněnské fakultní nemocnice.

O několik hodin později však zemřel i starší z mladé dvojice. „Utrpěl tak závažná poranění, že i přes všechnu péči našich lékařů se jej nepodařilo zachránit," uvedla pro Hodonínský deník Rovnost mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Na místo dopravní nehody se přijel podívat i jeden z místních Petr Duhajský, který se netajil tím, že nehodovost v tomto úseku je vysoká. „Nehody tady máme na denním pořádku. Je to většinou z důvodu nepozornosti a neukázněnosti řidičů. Většinu stromů už vykáceli, ale přesto je to málo," řekl smutně Duhajský.

Dopravní policisté silnici mezi Kyjovem a Svatobořicemi-Mistřínem zcela uzavřeli. Řidiči po dobu vyšetřování museli využít objízdné trasy po okolních obcích.

Černou sobotu zakončila nehoda v Lužicích

Lužice – Po dvacáté hodině došlo v Lužicích k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Při nehodě byla zraněná jedna osoba, která je v péči pracovníků Zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali hasiči z hodonínské požární stanice.