„Ve čtvrtek odpoledne projížděla hlídka dubňanských policistů Ratíškovicemi, když v protisměru policisté spatřili vozidlo, které řídila zájmová osoba. Policisté se o kousek dále se svým vozidlem otáčeli, čehož využil zmiňovaný řidič a sešlápl plynový pedál,“ přiblížil v pátek hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Při snaze ztratit se z dohledu policejní hlídky jel vysokou rychlostí a nezvládl řízení auta. „Na mokré vozovce dostal smyk, vyjel mimo silnici, narazil levým bokem vozidla do pomníku a opěrné zídky před kostelem a následně bylo auto odmrštěno zpět na silnici,“ popsal policejní mluvčí.

Když ujíždějící vůz policisté dostihli, již našli jen havarované vozidlo a v něm zraněného řidiče. „Neprodleně mu poskytli první pomoc a přivolali sanitku. Muž byl s vážným poraněním odvezen do nemocnice,“ sdělil Zámečník.

Jeho kolegové při prověřování události zjistili, že auto řídil muž, který má vysloven platný zákaz řízení a měl nastoupit do vězení za předchozí delikty. „To mohl být také důvod, proč se snažil policejní hlídce ujíždět. Dechovou zkoušku u řidiče nebylo vzhledem k povaze zranění možné provést, vyžádali jsme si odběr a rozbor krve. Nicméně provedený orientační test na přítomnost drog v těle vykázal pozitivní hodnotu na amfetaminy,“ dodal mluvčí s tím, že případem se policisté dále zabývají.