„Dvaačtyřicetiletý řidič osobního renaultu chtěl na jedné z křižovatek odbočovat doleva. Při tomto manévru ale nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vyjel levou stranou auta přes vyvýšený betonový obrubník na dělící ostrůvek," přiblížil v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Renault tak narazil do sloupku svislé dopravní značky a vyvrátil ji z patky. „Nehoda se obešla bez zranění a následná škoda byla odhadnutá na dvacet tisíc korun. Policisté řidiče podrobili dechové zkoušce, která vykázala hodnotu 2,3 promile alkoholu," sdělil mluvčí.

Podobně dopadl o den dříve v Kyjově v ulici Nádraží šestadvacetiletý řidič Volkswagenu Golf, který vyjížděl z prostoru od železniční trati. „Při vjíždění a odbočování vlevo nedal přednost v jízdě Škodě Octavia," uvedl Zámečník s tím, že kvůli mladíkově nepozornosti se obě auta střetla.

Při nehodě se sice nikdo nezranil, ale škoda způsobená na vozech dosáhla téměř dvou set tisíc korun. „Při vyšetřování jsme oba řidiče podrobili dechovým zkouškám. U řidiče golfu byla dechová zkouška pozitivní a na měřicím přístroji se objevila hodnota 1,18 promile alkoholu," upozornil mluvčí.

Zároveň dodal, že oba řidiči budou čelit trestnímu stíhání. „Za řízení pod vlivem alkoholu by je soud mohl odsoudit až ke třem letům odnětí svobody," dodal Zámečník.