Podle svědků vyjel mladý řidič v mírné zatáčce mimo vozovku. Ve vysoké rychlosti havaroval a vozidlo značky Audi A3 se několikrát převrátilo a skončilo v poli na střeše.

„Dvacetiletý řidič podlehl svým zraněním na místě. Jeho osmnáctiletá spolujezdkyně z vozidla vypadla a záchranáři ji našli přibližně dvacet metrů od automobilu. Ani jeden z nich pravděpodobně nebyl připoután, protože řidič byl zaklíněný přes zadní dveře vozu,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místo nehody přijeli profesionální hasiči z Uherského Hradiště s jedním zásahovým vozidlem, kteří tam byli za deset minut od výjezdu.

„Spolujezdkyně byla v bezvědomí a s vážným zraněním převezena do nemocnice. Po zajištění místa havárie vyprostili hasiči tělo řidiče a převrátili vrak zpátky na kola. Po dobu zásahu záchranářů byla částečně omezena průjezdnost v dopravě,“ doplnil Mitáček.

Podle dalších zjištěných informací pomáhali krátce po havárii na místě kamarádi účastníků. Ti také zavolali pomoc záchranářů. Krátce poté se o havárii dozvěděli také rodinní příslušníci řidiče, kteří na místo zanedlouho přijeli. Velitel zásahu na místo přivolal psycholožku, která pozůstalým poskytla odbornou pomoc.