„Muž přecenil své řidičské dovednosti, nepřizpůsobil styl jízdy povětrnostním podmínkám a mokré silnici. V pravotočivé zatáčce dostal smyk a vyjel mimo cestu," přiblížil okolnosti nehody hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.Řidič nezvládl řízení na mokré vozovce a skončil v kukuřičném poli.

Podle něj se auto několikrát otočilo a zůstalo stát na nedalekém pozemku s kukuřicí. Posádce na pomoc vyjížděli také členové dobrovolného hasičského sboru z Kobylí a profesionální jednotky z Hodonína. „Kolegové zajistili auto proti požáru tím, že odpojili baterii. K úniku provozních kapalin nedošlo," informoval mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Strážci zákona na místě řidiče otestovali, zda před jízdou nepil alkohol. Dechová zkouška prokázala, že byl střízlivý. Zasahující záchranáři muže spolu s jeho manželkou a nezletilou dcerou převezli pro jistotu do nemocnice na preventivní prohlídku. „Událost se obešla bez závažnějších následků," konstatoval mluvčí.

Zároveň upozornil, aby řidiči byli při dešti obzvláště obezřetní. „Auto se může chovat zcela jinak než za běžné situace na suchém povrchu," dodal Zámečník.Řidič nezvládl řízení na mokré vozovce a skončil v kukuřičném poli.