„Dvaašedesátiletá řidička Renaultu Fluence jela po vedlejší silnici, přehlédla dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě! a vjela do křižovatky. Střetla se s Mercedesem Benz jedoucím po hlavní silnici," popsal hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po té se renault ještě odrazil na zaparkovanou dodávku Ford Transit. „Při nehodě utrpěla zranění řidička renaultu, která nehodu zapříčinila," uvedl Zámečník. Dodal, že podle dechových zkoušek řidiči před jízdou nepili alkohol.

Bouračka na křižovatce ulic Brandlova a Havlíčkova v Hodoníně.

Bouračka na křižovatce ulic Brandlova a Havlíčkova v Hodoníně.

Foto: Policie ČR

Zraněná chodkyně

O den dříve došlo k nehodě v Kyjově na Masarykově náměstí.

Řidič šedého volva chtěl podle policie v jednosměrné ulici zacouvat na volné parkovací místo. „Při tom ohrozil chodkyni, která přecházela mimo vyznačený přechod," přiblížil policejní mluvčí s tím, že tak auto narazilo do ženy, která po nárazu upadla zraněná na silnici. „Hledáme případné svědky, kteří by mohli popsat situaci krátce před nehodou i při ní," vzkázal Zámečník. Nehoda se stala v pátek před půl jedenáctou dopoledne.

Policisté v pondělí oznámili výzvu, že hledají svědky i úterní události, kdy měl někdo mezi 5.00 a 17.45 v Hodoníně v ulici Svatopluka Čecha poblíž baru Arsenal Cafe poškodit zaparkované auto. Lidé mohou informace poskytnout na telefonu 974 633 260 nebo lince 158.