Jedno už je jisté nyní: pitva vyloučila, že by žena zemřela násilnou smrtí.

„Tělo již bylo ve stadiu rozkladu,“ poznamenal policejní mluvčí Petr Zámečník. „Přivolaná lékařka stanovila předpokládanou dobu úmrtí na více jak tři týdny. Na těle nebyly zjištěny žádné známky zranění, ani násilí.“

Přesto vyšetřovatel nařídil soudní pitvu, která následně potvrdila, že se osoba nestala obětí trestného činu. Poté bylo třeba zjistit, o koho se vůbec jedná. Policisté proto zorganizovali pátrací akci, aby zjistili totožnost mrtvého těla.

„Prověřili jsme seznamy pohřešovaných osob z nedávné minulosti. Žádná však neodpovídala popisu nalezené ženy,“ uvedl mluvčí.

Do vyšetřování se nakonec zapojila i slovenská policie. Ta potvrdila, že skutečně hledá ženu, která odpovídá zaslanému popisu.

K získání jistoty přišla na řadu zkouška DNA, jejíž výsledky odborníci srovnali s předpokládanými členy rodiny zesnulé. Vzorky se shodovaly.

„Můžeme potvrdit, že se skutečně jedná o osmačtyřice­tiletou pohřešovanou ženu ze Skalice, která z domova odešla již začátkem září,“ prozradil Zámečník, jehož kolegové nyní prověřují okolnosti úmrtí.

Aby získali co nejvíce informací o předchozím pohybu zesnulé Skaličanky, prosí o spolupráci i veřejnost. Konkrétně pak ty, kteří mohli ženu zahlédnout v okolí Hodonína, Rohatce nebo Sudoměřic.

„Na sobě měla světlé triko s krátkým rukávem, světlé šortky a nazouvací plastové sandály. Pohybovat se měla na modrém jízdním kole značky Author a na hlavě měla mít modrou cyklistickou přilbu,“ popsal mluvčí pravděpodobný zevnějšek kolařky ze sousedního státu.

Kam se kolo a přilba ale poděli, zatím policisté netuší. Když chodec tělo našel, vybavení bylo pryč.

„Prosíme všechny, kteří ženu po 3. září mohli v daných lokalitách spatřit nebo ví něco o hledaném jízdním kole a přilbě, aby se ozvali na telefon 974 633 620 nebo přímo na linku 158,“ dodal Zámečník.

Mezi rohateckými obyvateli koluje informace, že se na stejném místě před třemi týdny uskutečnila oslava narozenin. Nad možným spojením s mrtvou ženou ale krčí rameny.

„Mohla se tam také objevit den před nebo po oslavě. Těžko říct,“ utrousila jedna z tamních dívek.